bazarnews

کد خبر: ۱۵۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۸
توکلی گفت: اگر آقای نعمت‌زاده دست از این کارهایش برندارد دیده‌بان شفافیت و عدالت ناچار است به دادگاه مراجعه و به‌زور قانون، او را مجبور کند که دست از این حمایت نابه‌جا از متخلفین بردارد.
بازار نیوز - چندی قبل کشف تخلف یکی از شرکتهای لوازم خانگی به‌کمک فرآیند حسابرسی پس از ترخیص، حوزه مبارزه با قاچاق کالا را وارد فاز تازه‌ای کرد.
 
درهمین خصوص وزیر صنعت نامه‌ای برای رییس‌کل گمرک ارسال کرد که البته بازخوردهای رسانه‌ای زیادی نیز پیدا کرد. مدتی بعد تکاپوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای محدود کردن سامانه جامع گمرکی دور جدیدی از کشمش میان دو وزارت‌خانه اقتصاد و صنعت را ایجاد کرده است.
 
در همین خصوص احمد توکلی، رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران تسنیم پویا؛ با بیان اینکه گمرک وظیفه تأمین مسائل بلندمدت بازار اقتصادی و اشتغال کشور را دارد به‌طوری که تأمین درآمد دولت و سیاستهای بازرگانی خارجی دولت را اعمال می‌کند، گفت: وزارت صنعت به‌طور سنتی مدافع کسانی است که با آن سروکار دارد، البته وظایف گمرک موضوع کار وزارت صنعت نیست».
 
توکلی در ادامه با انتقاد از رویه وزارت صنعت در نحوه برخورد با سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی تصریح کرد: «به‌چه‌دلیل وقتی پنجره واحدی که ثمره کار یک عده متخصص بوده و امکان این را فراهم کرده است که تمام واردات شفاف شود باید کنار گذاشته شده یا محدود شود؟ به‌چه‌انگیزه‌ای می‌خواهند این پنجره واحد را ببندند یا بعداً سامانه خودشان را تأسیس کنند؟».
 
نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد، «اگر آقای نعمت‌زاده دست از این کارهایش برندارد دیده‌بان شفافیت و عدالت ناچار است به دادگاه مراجعه کند و به‌زور قانون، او را مجبور کند که دست از این حمایت نابه‌جا از متخلفین بردارد».
 
توکلی با بیان اینکه سامانه واحد گمرک جلوی قاچاق را گرفته و با فساد مبارزه کرده، گفت: «این کار در حال گسترش پیداکردن است و این موضوع جای خوشحالی دارد و باید از کارشناسان و مسئولان گمرک تشکر کرد».
 
وی عنوان کرد: رهبری فرمودند شفافیت یعنی اینکه مسئولان جمهوری اسلامی کارشان را طوری انجام دهند که همه مردم از آن مطلع شوند و هیچ کس نتواند کاری کند که مردم از آن بی‌اطلاع بمانند. این سامانه پنجره واحد توانسته درآمد گمرک را افزایش دهد. سؤالی که وجود دارد این است که؛ چرا باید درآمد فقط به سرمایه داران آزمندی که از پیوند قدرت استفاده می‌کنند و منافع ملت را به خطر می‌اندازند، برسد؟
تسنیم
مطالب مرتبط
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر