bazarnews

کد خبر: ۱۸۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
درپی انتشار اخبار تعطیلی کارخانه قدیمی و پرآوازه داروگ، رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران گفت: داروگر برند قدیمی کشور در تولید محصولات بهداشتی است و نه تنها تعطیل نشده بلکه تولید آن افزایش نیز داشته است.
بازار نیوز - وزارت صنعت در واکنش به انتشار خبر تعطیلی کارخانه داروگر به ارائه توضیحاتی آنهم به نقل از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت پرداخت.

محمد رضا مس فروش رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران گفت: برند داروگر برند بزرگ و معتبری است و هیچ مشکلی در عرصه تولید ندارد.

وی افزود: پس از انتشار این خبر با وجود اینکه از نزدیک به کلیه مسایل کارخانجات استان اشراف داریم اما باز هم برای اطمینان از مساله بررسی های کاملی درباره کارخانه تولیدی داروگر انجام شد چراکه وظیفه قانونی ما حمایت از تولید و اشتغال در کشور است.

وی تاکید کرد: کارخانه بزرگ داروگر یکی از بهترین واحدهای تولیدی فعال کشور است و در طول سال گذشته با افزایش تولید نیز همراه بوده و به هیچ عنوان تعدیل،کاهش و یا اخراج نیرو ندارد.

به گفته این مقام مسوول ، داروگر روال عادی تولید خود را طی می کند و در فرصت تعطیلی های فروردین ماه برنامه بهسازی و نوسازی خود را سپری کرده تا بتواند با توان بیشتری در چرخه تولید محصولات مطلوب گام بردارد.  

بیژن اسماعیلی ،مدیرعامل مجتمع تولیدی داروگر نیز در این رابطه با اظهار تعجب از انتشار این اخبار گفت:هدف از انتشار این خبرها ایجاد فضای یاس و تردید در جامعه و مغایر با فرامین مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال است.

اسماعیلی با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال تصریح کرد:رفتار صحیح آن بود که رسانه ها پیش از انتشار این خبر صحت و سقم آن را از مدیران مربوطه استعلام می کردند .

وی با اشاره به اینکه داروگر بخش عظیمی از تولید صنایع شوینده و آرایشی و بهداشتی کشور را تولید می کند افزود:این گونه برخوردهای رسانه ای با توجه به سختی ها و تنگناهای بخش تولید اندک رمق باقی مانده در کالبد صنعت را نیز از بین خواهد برد.

مدیرعامل هلدینگ داروگر یادآور شد:انتشار این خبر نه تنها جنبه حمایتی از کارگر را ندارد که خود سبب بی اعتمادی عمومی در سرمایه گذاری صنعتی  شده و مشکلات را بیشتری کند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه هلدینگ داروگر شامل کارخانه های شوینده ،بهداشتی و آرایشی کف،تولی پرس،تولید دارو،روغن نباتی جهان،شیرینی شکلات کیوان و 12 واحد تولیدی بزرگ است تاکید کرد:چگونه ممکن است مجموعه ای که 60 درصد بازار شوینده ،آرایشی و بهداشتی را تامین می کند تعطیل شود.

این مدیر ارشد هلدینگ داروگر بهسازی و نوسازی تجهیزات (اورهال) را نیاز سالانه تمام کارخانجات صنعتی دانست و اظهار کرد:آیا ممکن است که خط تولید پودر لباسشویی ما که روزانه هزارتن پودر شوما ، دریا و کف تولید می کند نیاز به اورهال نداشته باشد و یا دستگاه شاپوی تخم و مرغی ما که در سراسر دنیا شناخته شده و روزانه بیش از 100تن تولید می کند نیازی به تعمیرات سالیانه نداشته باشد؟

اسماعیلی با ابراز تاسف از عملکرد برخی رسانه ها یادآور شد:با توجه به اینکه داروگر سهم مهمی در بازار دارشته و محصولات خود را با قیمت های مناسب عرضه کرده و نقش تنظیم کننده بازار را نیز ایفا می کند در تلاشیم تا با حداقل تعطیلی و بهره گیری از فرصت ها بلافاصله تولید را از سر گرفته و پرتوان تر از قبل در چرخه تولید فعالیت کنیم.

اظهارات مسئولان وزارت صنعت در عدم تعطیلی داروگر در حالی بیان می شود که اسدی رئیس کانون کارگران استان قزوین با اشاره به اینکه برای اخراج کارگران تولی پرس نامه نگاری هایی را با کارخانه انجام داده ایم، افزود: از قرار معلوم استانداری یک کمیته برای بررسی این موضوع تشکیل داده است . البته تأکید شده شرکتی اخراج نداشته باشد مگر آنکه جوانب آن  موضوع در کمیته مستقر در استانداری بررسی شده باشد.

وی اضافه کرد: اکثر شرکت‌هایی که امروز مشکل دارندجزء شرکت هایی هستند که در 10 سال قبل به بخش خصوصی واگذار شده‌اند به همین دلیل افرادی که مدیریت این کارخانه‌ها را دست گرفته‌اند توانایی اداره آنها را ندارند.

کریمی دبیرخانه کارگر استان قزوین نیز در همین ارتباط با اعلام اینکه به ما اطلاع داده‌اند که کارگران زیادی را از تولی پرس اخراج کرده اند، گفت: البته در کنار این واحد تولیدی 60 شرکت دیگر هم هستند که حقوق کارگران را 2 ماه تا یک ساله پرداخت می‌کنند. به اعتقاد ما نباید به دلایلی کارگران را پایان قرارداد کنند زیرا همین امر مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورده است.

حبیبی رئیس شورای کارگران کارخانه داروگر با اشاره به اینکه این کارخانه به دلیل بدهی پلمب است، می‌گوید:  کلاً داروگر 2500 کارگر داشت که با تعدیل های انجام شده حتی 30 تا مراکز پخش خود را هم تعطیل کرده  و امروز 450 کارگر دارد.
تسنیم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
JimmiNil
|
Russian Federation
|
۱۳۹۶۰۹۰۷۲۲۵۰۵۴
0
0
vYLGKu http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر