bazarnews

کد خبر: ۱۹۸۱۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
اگرچه تا اواخر فروردین ماه سال جاری دو تعاونی وحدت و البرز ایرانیان با نام تجاری مشترک آرمان در بازار پولی کشور فعالیت می‌کردند اما در پشت پرده، این دو تعاونی هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشتند.
بازار نیوز-  مدتی است که تعاونی وحدت تابلو شعب خود را از آرمان به توسعه تغییر داده و با نام جدید فعالیت می‌کند تا ابهامات موجود برای سپرده‌گذاران برطرف شود.

 داستان از آنجا آغاز شد که از اواخر سال گذشته موضوع عدم بازپرداخت سپرده‌های مردم از سوی موسسه اعتباری آرمان رسانه‌ای و به سرعت در سطح نشریات و شبکه‌های مجازی منتشر شد. در این گزارش‌ها عنوان شده بود موسسه آرمان به بهانه‌های مختلف، برگرداندن پول مردم را به تعویق می‌اندازد!

پس از انتشار گزارش‌های میدانی  و بررسی بازخوردهای مردم مشخص شد که سپرده‌گذاران در شعب موسسه آرمان تفاوت بین این دو تعاونی را نمی‌دانند و فقط با یک نام، آن هم با برند تجاری آرمان آشنا هستند.

این در حالی بود که مسئولان تعاونی وحدت(یکی از تعاونی‌هایی که با تابلو آرمان فعالیت می کرد) از ابتدا بارها اعلام ‌کردند که مشکلی در بازپرداخت سپرده‌های مردم نیست.

 در مقابل اما عدم پاسخگویی شفاف مدیران تعاونی اعتباری البرز ایرانیان (دومین تعاونی که آن هم با تابلو آرمان فعال بود)، سپرده‌گذاران این تعاونی را به دردسر انداخته و مردم را در گرفتن پول خود با مشکلات عدیده‌ای روبه رو کرده است.

لازم به ذکر است؛ تعاونی‌های وحدت و البرز ایرانیان بازماندگان 10 تعاونی اعتباری هستند که تا اواخر سال94 بدون مجوز فعالیت می‌کردند. در راستای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی سال95 بود که هشت تعاونی با اسامی تعاونی‌های فرشتگان، الزهراء مشهد، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، حسنات اصفهان، بدرتوس مشهد، پیوند، امید جلین گرگان و عام کشاورزان مازندران با دریافت مجوز از بانک مرکزی ادغام شده و با نام موسسه کاسپین به فعالیت خود ادامه دادند. در این بین اما دو تعاونی وحدت و البرز ایرانیان حاضر به ادغام با دیگر تعاونی‌ها نشدند و هر دو با نام موسسه اعتباری آرمان به فعالیت خود ادامه دادند تا روند اخذ مجوز از بانک مرکزی را دنبال کنند.

امروز اما موج نگرانی تعداد زیادی از سپرده‌گذاران موجب شده تا مسئولان تعاونی وحدت که پیش‌تر مذاکراتی را برای ادغام با موسسه توسعه انجام داده و تفاهم‌نامه‌ای را امضا کرده بودند به منظور ساماندهی وضعیت و پایان دادن به سرگردانی سپرده‌گذارانی که دچار ابهام شده بودند اقدام به تغییر تابلوهای این تعاونی به نام موسسه اعتباری توسعه (تعاونی اعتباری وحدت) کنند.

آنطور که مسئولان تعاونی اعتباری وحدت اعلام می‌کنند موافقت با ادغام این تعاونی در موسسه اعتباری توسعه صورت گرفته و پروسه برای تائید نهایی به شورای پول و اعتبار ارسال شده است.

گفتنی است؛ متاسفانه مشکلات سپرده‌گذاران تعاونی البرز ایرانیان که این روزها با تابلوی موسسه آرمان در سطح شهرها فعال است، همچنان پابرجاست.
اقتصادآنلاین
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۱۲۱۳۰۳۴۶
0
0
واقعا این چه وضع نام گزاری مردم از کجا میفهمیدن کدوم البرز کدوم وحدت!بانک مرکزی باید جواب گو باشه.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۱۲۱۶۱۸۴۰
0
0
بانک مرکزی هر روز یک حرفی میزند با این وضعیت فردا ممکن است هر اتفاقی بیفتد من که طاقت جلو بانک مرکزی رفتن مثل کاسپین را ندارم کارمند ها هم به دوست آشنا میگویند پولتان را تا دیر نشده بگیرید من رفتم با ضرر پولم را پس گرفتم.
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر