bazarnews

کد خبر: ۱۹۹۹۸
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جزئیات افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان در سال ٩٦ را تشریح کرد.
بازر نیوز - سیدتقی نوربخش با بیان اینکه مهمترین تعهد سازمان پرداخت مستمری هاست، افزود: میزان و نحوه برقراری مستمری ها در قانون آمده است.

وی ادامه داد: درباره نرخ افزایش حقوق ها دو ماده قانونی وجود دارد. نخست در ماده ١١١ آمده است که حداقلی بگیران برابر نرخ افزایش حداقل حقوق و دستمزد باید مشمول افزایش مستمری شوند. در سال ٩٦، میزان افزایش حقوق حداقلی بگیران تا ١٤,٥ درصد تعیین شد.

نوربخش گفت: قانون دوم آنکه طبق ماده ٩٦ افزایش مستمری باید برابر افزایش هزینه های زندگی و نرخ تورم برای سایر سطوح مستمری بگیری باشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره نسبت افزایش مستمری ها با نرخ تورم از سال ٨٥ تا ٩٦ گفت: از سال ٨٥ تا ٩٢ نرخ افزایش مستمری زیر نرخ تورم بوده است و تنها در سال ٨٨ بالاتر از نرخ تورم بوده است، اما از سال ٩٢ تا کنون و در دولت تدبیر و امید افزایش ها بالاتر از نرخ تورم بوده است.

وی افزود: نرخ افزایش مستمری در دولت یازدهم بالای٨١ درصد بوده که ٢٥ درصد بالاتر از نرخ تورم بوده است. راهبرد ما همواره افزایش حقوق مستمری بگیران بیش از نرخ تورم و بیش از نرخ شاغلان بوده است.

وی ادامه داد: برای سال جاری رشد ١٢,٥ درصدی حقوق برای سایر سطوح مصوب شد که آن هم بالاتر از نرخ افزایش حقوق شاغلان و ٥ درصد بالاتر از نرخ تورم است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه حقوق افرادی که زیر یک میلیون و ١٠٠ هزار تومان است را به یک میلیون و ١٠٠ هزار تومان می رسانیم، عنوان کرد: تفاوت ما با صندوق بازنشستگی این است که در کنار اصل حقوق در ٥ آیتم، «کمک هزینه» می پردازیم که میزان رشد آن هم در دولت یازدهم بیش از دولت قبل است.

نوربخش ادامه داد: کمک هزینه عائله مندی برای سال ٩٦، ٤٢ هزار تومان، همسر متکفل فرزند ١٩ هزار و ٥٩٨ تومان، اولاد ١٢ هزار و ١٥٦ تومان، معیشت مستمری بگیران ٤٣ هزار تومان و حق مسکن ١٨٥٠٠ تومان است. اگر میزان افزایش این ٥ آیتم را هم درنظر بگیریم می توان گفت که سقف دریافتی حداقل بگیران تا ٢٢,٥ درصد رشد می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون می‌توانیم در قالب ماده ٩٦ و ١١١ افزایش حقوق داشته باشیم، گفت: بار مالی ما به‌التفاوت به وجود آمده را دولت تعهد کرده است.

نوربخش درباره زمان اعمال افزایش حقوق ها گفت: از اردیبهشت ماه افزایش حقوق ها اعمال می شود. ماده ٩٦ باید در هیات وزیران تصویب می شد که زمانبر بود و مراحلی داشت و معمولا هر سال تا اردیبهشت طول می کشد. اکنون مصوبه ابلاغ شده و تعهداتمان را می پردازیم و مابه‌التفاوت فروردین ماه در خرداد ماه واریز خواهد شد.

نوربخش درباره افرادی که کمتر از ٣٠ روز حقوق دریافت می کنند ،گفت: اینکه اگر شخصی کمتر از ٣٠ روز حق بیمه پرداخته و بازنشسته شده است را مشمول افزایش حقوق مانند حداقلی بگیران کنیم از عدالت به دور است اما با این حال حقوق افراد بازنشسته با ١٠ روز حقوق هم امسال ١٤,٥ درصد افزایش پیدا می کند.

گام های سازمان تامین اجتماعی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص اقدامات این سازمان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: سازمان تامین اجتماعی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی گام های اساسی برداشته است.

نوربخش، اجرای بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب را از اقدامات سازمان تامین اجتماعی در جهت کمک به تولید و اشتغال برشمرد و گفت: کارفرمایان از این طرح استقبال خوبی کردند.
وی عدم نیاز به مفاصا حساب  برای دریافت تسهیلات مورد استفاده در تولید، خروج خرید و فروش از کسر حق بیمه، محدود کردن بازرسی دفاتر قانونی به یک سال آخر از دیگر اقدامات سازمان تامین اجتماعی برای کمک به فضای کسب و کار عنوان کرد.

٤٩ درصد پالایشگاه ستاره خلیج فارس بندرعباس متعلق به سازمان تامین اجتماعی است
نوربخش در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص فعالیت های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: با راه اندازی  پالایشگاه ستاره خلیج فارس در روزهای گذشته شاهد برگ زرینی در تاریخ کشور بودیم.

وی افزود: ٤٩ درصد پالایشگاه خلیج فارس بندرعباس متعلق به سازمان تامین اجتماعی است. ٥٥ درصد پیشرفت عملیاتی این پالایشگاه در دولت یازدهم انجام شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، راه اندازی این پالایشگاه را تبلور اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: تاکنون ٣,٦ میلیون یورو برای این پالایشگاه هزینه شده که ٤٩ درصد آن از سوی سازمان انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت سازمان تامین اجتماعی در حوزه های نفت، گازو پتروشیمی گفت: در ابتدای سال نیز از تولید ٦٠ قلم داروی جدید در شرکت های سازمان تامین اجتماعی رونمایی شد.
بهره برداری از ٥ بیمارستان تامین اجتماعی در مناطق محروم
نوربخش در ادامه در توضیح فعالیت های بخش درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: ٥ بیمارستان این سازمان در مناطق محروم ایجاد شده است.
وی به پروژه های درمانی سازمان تامین اجتماعی در روز کارگر اشاره کرد و افزود: ٢ بیمارستان در اهواز و ایلام با برند میلاد افتتاح شد و مراکز درمانی نیز در شهرهای سلماس، چمستان نور، ایوانکی و مریوان راه اندازی شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در هفته تامین اجتماعی امسال ٢٢ مرکز درمانی جدید این سازمان افتتاح می شود.

اعزام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به مشهد مقدس
نوربخش در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در خصوص فعالیت های فرهنگی و اجتماعی این سازمان گفت: اولین گروه از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی روز گذشته همزمان با روز کارگر به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح کرامت رضوی اثرات زیادی دارد، افزود: رضایتمندی مستمری بگیران از برکات این سفر معنوی است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به همکاری این سازمان با نهادهای آموزشی کشور گفت: مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی در کتب درسی دانش آموزان وارد می شود.
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۱۵۰۳۳۷۵۲
0
1
اقای نوربخش پس بند ج ردیف 13 مصوبه مجلس چه میشود ایا سرکاری بود؟
بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۱۵۱۹۲۹۲۳
0
1
جناب نوبخت مگر بازنشستگان تامین اجتماعی جزی افراد این کشورنیستند همسان سازی ما که سال88 تاکنون معوق مانده چهمیشود اگر برای ما ردیف بودجه ای ندارید حداقل بدهی دولت را به سازمان بدهید ماهم تابعیت دولت جمهوری اسلامی را داریم ضمنا 3و5 ملیون که با افراد تحت تکفل حدود 10ملیون حق رای داریم عدالت را فراموش کرده اید
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۱۶۱۴۰۹۱۹
0
1
جناب اقای نوربخش ایا مشهد وکربلا برای منه بازنشته نون واب می شود بازنشته از گشنگی شکمش به پشتش جسبیده اقای نور بخش می فرمایند برید مشهد زیارت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۱۸۱۸۵۲۳۲
0
1
زیارت وسیاحت مال شمهاست که ماشاله شکم خودتان وزن وبچه هایتان سیر است نه ما حداقل بگیر ان که باید آنقدر یواش راه برویم که گرسنه نشویم
امبرالرعایا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۲۵۱۰۱۳۲۰
0
1
سلام,فشاری که طرح نظام سلام به بیمه ها وارد می کند,بیمه ها را به مرز ورشکستگی سوق داده است.درست که طرح نظام سلامت ,برای اکثریت بیماران فایده داشته,امااین طرح نواقص بسیار بزرگی هم دارد,اینها ننیامدند وطرح نظام سلامت را در یچند استان بررسی کنند و بعداز رفع نواقص اجرا کنند,مردم به گوش باشیددانشگاههای علوم پزشکی نتوانسته حقوق پزشکان متخصص را بدهد وآنها نیز در درمانگاههای بیمارستان دیگر بیمار نمی بینند.این دولت با بحران مالی شدیدی در بخش سلامت روبروست ومردم ضرراین طرح را می بینند.همچون طرح هایی که می گویند یارانه را سه برابر می کنیم.این طرح نظام سلامت اگر آسیب شناسی نشود مردم ضررمی کنند.
ذوالقرنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۲۸۱۲۴۲۰۶
0
1
طرح تحول سلامت برای کسانی که حق بیمه را سی سال نداده اند و حالا با استفاده از این طرح از همان مزایایی که بازنشسته 30 سال پرداخت کرده بهرمند می شوند .متاسفام که دولت ما که تو دنیا ام فساد اداری رو داره فقط بلده دست کنه تو جیب مردم یک پزشک به برکن طرح تحول از 10 میلیون شده 100 میلیون باز نشسته از 1 میلیون شده یمک میلیون و صد جالبه این دزدی افتخار هم داره بعد هم جلو خودشون بلند میشن ومیگن فلان امام جمعه و استاندار و چهار تا از دل مردم بی خبر تقدیر کردند اخه بابا دزدی که دیگه افتخار نداره .
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر
ملت