bazarnews

کد خبر: ۲۰۷۳۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
وزیر نفت از حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی خواست از مشاور ارشدش بپرسد در جلسه شورای امنیت ملی درباره پرونده کرسنت چه گذشته است.
بازار نیوز -  بیژن زنگنه در واکنش به سخنان ابراهیم رئیسی درباره پرونده کرسنت، اظهار کرد: از آقای رئیسی می‌خواهیم از آقای دکتر جلیلی، مشاور ارشدشان بخواهند که برایشان توضیح دهد در جلسه آذر ماه ۱۳۹۱ شورایعالی امنیت ملی درباره پرونده کرسنت چه گذشته است و چه حرف‌هایی رد و بدل شده و چه تصمیم‌هایی اتخاذ شده است.  همین طور از دکتر جلیلی بخواهند در باره نامه‌ای که در تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۲۵ به رئیس‌جمهوری وقت در باره کرسنت نوشته است و پاسخ آقای احمدی نژاد هم توضیح دهد تا شاید جناب آقای رئیسی در بیان هر حرفی کمی محتاط‌تر عمل کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آقای رئیسی ادعا کرده‌اند دولت یازدهم به دنبال مذاکره با کرسنت بوده است، اظهار کرد:  خوب است جناب رئیسی در این باره هم از مشاور ارشدشان بپرسند که چه کسی دنبال مذاکره بوده و در چه زمانی و چه مرجعی چنین موردی را تصویب کرده است تا به طور مکرر دچار اشتباه در گفتار نشوند.

وزیر نفت افزود: البته اگر آقای جلیلی هم چیزی به خاطرشان نیامد ما آماده‌ایم که بخشی از این اطلاعات را جهت یادآوری ایشان و استحضار ملت ایران منتشر کنیم اما بعید است که آقای جلیلی ماجرا به خاطر نیاورند.

زنگنه افزود: ما هم مانند آقای رئیسی معتقدیم دیناری نباید به کرسنت پرداخت شود اما به جناب آقای رئیسی توصیه می‌کنیم از اعضای فعال ستاد خود مانند آقایان زاکانی و بذرپاش بپرسند که آن اعداد نجومی را که بر خلاف منافع ملی معتقدند به عنوان خسارت باید به کرسنت پرداخت شود به تحریک چه کسانی و با چه هدفی بیان کرده و می‌کنند!؟

وی درباره این ادعای آقای رئیسی هم که گفته است دولت عده‌ای را که در پرونده کرسنت محکوم و انفصال از خدمت شده‌اند دوباره به کار گرفته است نیز گفت: مگر می‌شود کسی از خدمت منفصل شده باشد و دوباره بتوان او را در دولت به‌کار گرفت؟ این سخنان نسنجیده توسط کدام دستگاه رسمی نظام تایید شده است؟ کدام حکم قضایی به ما ابلاغ شده که اجرا نکرده‌ایم؟

وزیر نفت خاطرنشان کرد: این پرونده هنوز مفتوح است و توسط ذینفعان تقاضای اعاده دادرسی شده و پرونده در مسیر رسیدگی است و هنوز هیچ حکمی هم به ما ابلاغ نشده و عجیب است که آقای رئیسی به عنوان فردی که سالها در کسوت قضاوت بوده این چنین سخنی می‌گوید! آیا ایشان این چنین می‌خواهد از حرمت اشخاص که پاسداری از آن در قانون اساسی از وظایف رئیس‌جمهوری است، صیانت کند؟ خوب است آقای رئیسی به این پرسش پاسخ دهد که چگونه وقتی حکمی درباره فردی صادر نشده ایشان خود را محق می‌داند او را محکوم و از خدمت منفصل کند!؟

وی گفت: ما به جد مدعی هستیم که عده‌ای در دوره گذشته مانند موضوع پرونده هسته‌ای در کرسنت هم با بی‌تدبیری عمل کرده و کشور را گرفتار معضلی کرده‌اند که باید آن را حل کنیم.

زنگنه اضافه کرد: آقای رئیسی حتما به خاطر دارند که تیم قوی دیپلماتیک مورد نظرشان به ریاست دکتر جلیلی هفت سال پرونده کرسنت را هم مدیریت کرد که البته نتیجه‌اش محکومیت شرکت نفت در داوری به عدم اجرای قرارداد شد، البته اگر آقای رئیسی با این توضیحات موضوع برایشان روشن نشد باز هم ایشان را به صورت مذاکرات جلسه آذرماه ۱۳۹۱ شورایعالی امنیت ملی ارجاع می‌دهیم.

وی اظهار کرد: البته به زودی مطالب بیشتری را در باره این پرونده در مصاحبه مفصلی بیان خواهم کرد و پرده از روی خیلی مسائل که در این سال‌ها با سکوت فداکارانه این دولت برای حفظ منافع ملی مکتوم مانده است، در حد ممکن و البته با رعایت منافع ملی بر خواهم داشت.
ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهمان
|
-
|
۱۳۹۶۰۲۲۵۱۲۰۹۰۸
0
0
فعلا زنگنه به این سوال جواب بده که چطور نفت ایرانو به مدت 20 سال در اختیار آمریکا و انگلیس گذاشته ای مگه نفت مال تو هستش که پنهانی این سندو امضاء کردی؟خود زنگنه جزء فتنه گرانه
هوشمند
|
United States
|
۱۳۹۶۰۳۰۱۱۲۴۴۱۰
0
0
آقای زنگنه درود بر شرفتان.البته بستن دهن یاوه گویان امریست واجب که حتما باید اجرا شود
JimmiNil
|
Russian Federation
|
۱۳۹۶۰۹۰۸۰۹۱۱۱۵
0
0
xEdAvC http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر