bazarnews

کد خبر: ۲۰۸۷۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
معاون اول قوه قضائیه:
محسنی اژه ای امروز پیش از ظهر امروز در حاشیه سمینار تخصصی حفاظت اطلاعات قوه قضاییه گفت: متاسفانه در برخی از مناظرات و برخی صحبت‌های اخیر مطالبی گفته شد که در زمان خودش پاسخ لازم و قاطع به آنها داده خواهد شد.
بازار نیوز - وی افزود: ما امروز در دستگاه قضایی برای آنکه فضای انتخابات متشنج نشود دم فرو بسته‌ایم و حرفی نمی‌زنیم، اما به طور قطع در زمان خودش پاسخ لازم و قاطع را به این اظهارنظرها خواهیم داد.

محسنی‌اژه‌ای گفت: امروز از زبان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری حرف‌هایی به زبان آمده که نه تنها بر علیه ارزش‌های نظام و پیشینه نظام بوده که برخلاف اسلام و ارزش‌های اسلامی بوده است.

وی گفت: امروز متاسفانه افراد و کاندیداها حتی حرف‌هایی می‌زنند که خودشان پیش از این خلاف آن را گفتند و عجیب است که برای جذب تعدادی رأی آن هم اگر بتوانند جذب کنند چنین حرف‌هایی را به میان آوردند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: ما در دستگاه قضایی مفتخریم که بگوییم قوه قضاییه امروز تنها به مر قانون عمل کرده و همان قانونی را دارد اجرا می‌کند که برخی از این آقایان در زمان نماینده بودنشان در مجلس وضع کردند، حالا عجیب است که فراموش کرده‌اند.


برخی ادعا داشتند بعد از احضار افرادی خاص جنگ به راه می‌اندازند/ در پرونده وزیر هنوز حرفی از اتهامات نزده‌ایم
 معاون اول قوه قضاییه در ادامه اظهارات خود گفت: ما مفتخریم که در دولت قبل هیچ کوتاهی در برخورد با مفسدان و مجرمان نکردیم و شاهد این مثال هم این است که معاون اول دولت قبل را در زمانی که دارای پست و مقام بود 17 جلسه احضار کرده و از وی تحقیق کردیم و حتی با این فرد محکوم شد و در حال حاضر در حال تحمل کیفر است.

وی گفت: ما همین الان هم با مفسدان در حال برخورد هستیم و حتی با کسانی که به نهاد ریاست جمهوری وابستگی دارند فارغ از اینکه فسادشان مالی است یا امنیتی با کمال قدرت برخورد می‌کنیم و افتخارمان این است که با دانه درشت‌ها برخورد کردیم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: عده‌ای تلاش کردند تا بگویند دستگاه قضا اسیر برخی جوسازی‌ها شده است و حتی گفتند اگر برخی‌ها احضار شوند آنها جنگ به راه می‌اندازند در حالی که ما همان‌ها را احضار کردیم و در حال بررسی اتهاماتشان هستیم.

وی درباره پرونده کالای مظنون به قاچاق وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: ما هنوز در این پرونده هیچ کدام از اتهاماتی که متوجه آقای وزیر است را مطرح نکرده‌ایم و تمام آنچه که گفته‌ایم مطالب مربوط به نحوه تاسیس شرکت،‌اساسنامه آن،‌اعضای هیات مدیره و نحوه فعالیت آن بوده که اینها هم چیزی است که در روزنامه رسمی ثبت و ضبط شده است.

اژه‌ای گفت: ما با این حرف‌ها و حاشیه‌ها تسلیم نشده و از اقدامی که باید انجام بدهیم منصرف نمی‌‌شویم اما این را هم می‌دانیم که پرونده‌ای که در مظان اتهام است و هنوز اتهام فرد ثابت نشده است را رسانه‌ای را نخواهیم کرد.

 معوقات بانکی در دولت یازدهم بیشتر شده است/ حقوق‌های نجومی در این دولت افزایش جهشی داشته است
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در  ادامه اظهاراتش در پاسخ به این سوال که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره اخیر عنوان کرد که معوقات بانکی در دولت‌های قبل بیش از دولت یازدهم بوده است آیا این موضوع صحت دارد یا خیر گفت:‌متاسفانه اگر دو کلمه کلیدی را از برخی نامزدهای ریاست جمهوری بگیریم این افراد هیچ حرفی برای گفتن ندارند و آن دو کلمه عبارت است دولت قبل.

وی گفت: کاش نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری انصاف داشته باشند و اگر می‌خواهند ایرادات دولت‌های قبل را بگویند حداقل ایراد دولت خود را هم بگویند. برای مثال بگویند در دولت قبل فلان اتفاق  افتاده در دولت ما هم حداقل چنین اتفاقی به این نحو رخ داده است.

معاون اول قوه قضائیه گفت:‌ به طور  قطع اینگونه نبوده است که معوقات فقط در دولت قبل بوده باشد و حجم آن در این دولت بیشتر باشد بر اساس اطلاعات ما معوقات هم در آن دولت بوده و هم در این دولت بوده و اتفاقا در دولت یازدهم افزایش پیدا کرده است.

ازه‌ای گفت:‌ حقوق‌های نجومی حتما در دولت یازدهم اینگونه افسار گسیخته افزایش پیدا کرده است زیرا بر اساس آنچه ما بررسی کرده‌ایم ما در دولت‌های قبل حقوق ‌های متوسط بالای 100 میلیون تومان نداشته‌آیم اما امروز در دولت یازدهم حقوق متوسط 100 و 200 میلیونی هم داریم.

معاون اول قوه قضائیه گفت:‌البته پاداش‌هایی که در برخی بانک‌ها و شرکت‌ها در هر دو دولت داده می‌شده است رقم‌های بالایی بوده است اما به صرف حقوق باید بگوییم که در این دولت افزایش جهت‌داری داشته است.

وی گفت: در این دولت ما به جرأت می‌توانیم بگوییم که سه چیز افزایش بی‌حد و حصری داشته است اول بدهی دولت به بانک‌ها، دوم بدهی دولت به بانک مرکزی و سوم نقدینگی. 


افتخار دستگاه قضا مبارزه 38 ساله با مفسدان و متجاوزان است/برخی کاندیداها در گذشته خواهان مجازات مجرمان در ملاء‌عام بودند
محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه همچنین در پاسخ به این سوال که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه مناظره عنوان کرده است دستگاه قضایی 38 است با مردم برخورد کرده و برخی را هم اعدام کرده است، واکنش شما به این اظهارنظر چیست؟ گفت: حتما همین طور است که از ابتدای انقلاب تاکنون دستگاه قضایی در تمام صحنه‌ها برای برخورد با مفسدان و تروریست‌ها و بر هم زنندگان امنیت مردم حضور داشته و برخورد کرده است.

وی گفت: آن روز که برخی در همین تهران به دلیل داشتن چهره حزب‌اللهی از سوی تروریست‌ها به گلوله بسته می‌شدند قطعا دستگاه قضایی ورود کرده و آنها را مجازات کرده است. 

اژه‌ای گفت: قوه قضائیه و نیروی انتظامی حتما در طول این 38 سال با باندهای مافیای مواد مخدر مبارزه کرده و بعد از این هم همین رویه را پیش خواهد گرفت تا با مفسدان برخورد کند و به همین موضوع هم افتخار می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: اگر امروز عده‌ای باشند که بخواهند امنیت مردم را بر هم بزنند ما برخورد می‌کنیم کما اینکه در طول همین سال‌ها با همه این افراد برخورد کرده‌ایم و خواهیم کرد. 

اژه‌ای گفت: ما کمال تأسف را به حال برخی داریم که امروز برای رأی جمع کردن حتی گذشته خود را فراموش کرده‌اند و فراموش کرده‌اند که یک روز می‌گفتند باید برخی از افراد در ملاء عام مجازات شوند.

وی گفت:‌ البته ما این حرف‌ها را فراموش نمی‌کنیم و قوه قضائیه به طور قطع بعد از طی شدن انتخابات به تک تک این حرف‌ها مستند پاسخ خواهد داشت و أن بحشی که موارد اتهام داشته باشد رسیدگی خواهد کرد.

مؤسسه میزان مربوط به قوه قضائیه نیست/ با متهمان این پرونده برخورد می‌کنیم
غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده است که مؤسسه میزان وابستگی با دستگاه قضایی دارد و در آن فساد رخ داده  است،‌ گفت:‌ این موضوع هم باز یکی از دیگر مصادیق خلاف واقع، کذب و نادرستی است که از سوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است.

وی گفت:‌ ما مطمئن هستیم که این افرادی که چنین حرف‌هایی می‌زنند خودشان خلاف بودن ادعایشان را می‌دانند اما برای کسب رأی حرف‌هایی می‌زنند ما یکبار دیگر می‌گوییم موسسه میزان هیچ ارتباطی با دستگاه قضایی ندارد.

وی گفت:‌ قوه قضائیه با متهمان این پرونده برخورد کرده و پرونده‌هایشان مطرح است و از این پس هم برخورد می‌کنیم.

معاون اول قوه قضائیه گفت:‌ کاش برخی برای کسب چند رأی آن هم اگر بتوانند کسب کنند، از هر ترفند ناصحیحی استفاده نمی‌کردند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۲۴۱۱۴۶۰۲
2
2
روحانی درمحضر خدا باید جواب دهد* چهارسال تعطیلی کشور بیکاری همه جوانان فارق التحصیل * رکود بی سابقه ,به بهانه مهارتورم*عدم پیگیری قرارداد کرسنت و پرداخت ضرر سنگین ان که به دروغ درمناظره ها اعلام کرد هنوز پرونده کرسنت بازاست درصورتی که چون خیلی از اصلاح طلبان پشت ان بودند عمدا غرامت سنگینی پرداختیم ودرواقع نوعی وطن فروشی بود* ذلیل شمردن قشر کارگر ومستضعف** خسوخاشاک خواندن مردم بیچاره و توهین وزیر راه به مصدومان تصادف قطار وبی ارزش بودن جان مردم** دزدی های فریدون* باب کردن حقوق های نجومی** انعقاد قراردادی بی شرمانه به نام برجام که فقط از هسته ای زمان دولت قبل مایه گذاشت و غیرت ایران رو درتمام دنیا زیر سوال برد* حواله کردن تمام مشکلات حال واینده به دولت قبل*کسی که برای خدمت نیاید وبرای قدرت حاضر باشد هر دروغی را بر زبان جاری کند واز غربیها خط بگیرد وبودجه نظامی ودفاعی کشور راعملا به صفربرساند مطمینا دلسوزجامعه نخواهد بود وجز مرفهین بی درد میباشد وازمشکلات ما خبر ندارد همین انتخاباتی هم که الان برگزار میشود مرهون امنیتی است که ازموشکهایمان واز هشت سال خون شهیدان داریم که روحانی بعد ازتعطیلی هسته ای درصدد خودتحریمی موشکی میباشد برای خشنودی غربیها***شما رابخدا اگاه باشید وخود را گول نزنید که همه شما دربرابر انتخابتان مسیولید ***چهارسال دیگر وطن فروشی و تعطیلی صنعت وبیکاری ایران را فلج خواهد کرد***اللهم عجل لولیک الفرج
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۲۴۱۳۳۰۰۴
3
1
اگه آقای اژه ای از آقای یونسی طرفداری نمیکردن جای تعجب داشت !!! اگه قصد جانبداری نداشتن میذاشتن بعد از برگزاری انتخابات این مسائل رو مطرح میکردن.
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۲۲۵۱۰۳۶۵۶
2
3
درود بر محسنی اژه ای .واحسنت به صلابت ایشان که انقدر صریح وقدرتمند همچنان به مواضع خودپایبند است ولعنت بر کاندیدی که برای رای جمع کردن مهملاتش را تحویل این ملت می دهد وبه فرموده رهبر عزیز تعدادی ساده لوح گول حرفهای وی را میخورند وتکرار اشتباه ۴سال پیش را انجام میدهند همانی که میگفت باید در نماز جمعه اعدام شوند وحالا چهره عوض کرده مزدور روباه صفت
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر