bazarnews

کد خبر: ۲۴۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن گفت: با توجه به افزایش قیمت معاملاتی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی نرخ عوارض واحد‌های مسکونی و تجاری ۱۵ تا ۷۰ درصد رشد داشته است.
بازار نیوز - اقتصادحسن محتشم اظهار داشت: مسکن مالیات، قانون پیش فروش و افزایش قیمت معاملاتی از جمله عوامل بازدارنده‌ای هستند که می‌توانند زمینۀ رشد قیمتی را فراهم کنند.

وی در ادامه افزود: عوامل بازدارنده نه تنها کمکی به رونق بازار مسکن نمی‌کند، بلکه زمینه ساز افزایش قیمت از سوی انبوه سازان و تولیدکنندگان مسکن نیز می‌شود.

محتشم تصریح کرد: افزایش قیمت معاملاتی و منطقه‌ای از سوی وزارت اقتصاد در قالب دفترچه‌ای باعث شده که قیمت عوارض در واحد‌های مسکونی ۱۵ درصد و واحد‌های تجاری تا ۷۰ درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه تأکید کرد: افزایش قیمت در تراکم، عوارض ساخت وساز و صدور پروانه و در نتیجه قیمت تمام شده مسکن ناشی از همین نرخ‌های تعیین شده در دفترچه معاملاتی است.

رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط فعلی در بازار مسکن آرام است، گفت: با افزایش قیمت منطقه‌ای باید منتظر رشد قیمت‌ها در مناطق مختلف باشیم.

محتشم در پایان یادآور شد: دولت باید سعی کند که توان نقدینگی برای تولید و عرضه مسکن را از طریق ایجاد عوامل تشویقی در میان انبوه سازان فراهم کند تا به زودی شاهد رونق در این بازار باشیم.
مطالب مرتبط
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر
ملت