bazarnews

کد خبر: ۲۴۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۴
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در خصوص قانون ممنوعیت ورود به آمریکا و تاثیر آن بر مردم ایران مدعی شد که ایالات متحده با حکومت ایران مشکل دارد نه مردم آن.
بازار نیوز - «هیثر نوئرت» در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران با پرهیز از پاسخ به این سوال که «چرا مردم کشورهایی از مسافرت به آمریکا منع شدند که هیچگاه به آمریکا حمله نکرده اند؟» گفت: «در برخی از این کشورها نگرانی هایی وجود دارد و ما به قطع یقین با حکومت ایران و برخی ملت های دیگر مشکل داریم. اگر ما درها را باز کنیم عموم مردم آمریکا می توانند نگرانی های مشروعی نسبت به امنیت خود داشته باشند و ما می خواهیم درهای خود را به سوی مردمی باز کنیم که حاضرند از تدابیر نظارتی درست عبور کنند و می خواهند از اعضای سازنده جامعه ما باشند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه با پرهیز از دادن پاسخی روشن به خبرنگاران در این رابطه که «اما این مردم ایران هستند که دارند تحریم می شوند» خودداری کرد و از آن تعبیر به فشار مطبوعاتی خبرنگاران کرد و گفت «ببینید من می دانم که شما می خواهید به من فشار بیاورید تا در این باره چیزی بگویم...!» و از آنها خواست تا اگر سوال دیگری دارند، بپرسند.

فرمان اجرایی ترامپ در مورد ممنوعیت سفر شهروندان 6 کور عمدتا مسلمان به آمریکا از دیروز پنجشنبه اجرایی شده و یک مقام دولتی آمریکا در گفتگو با بی‌بی‌سی تایید کرده است که وزارت خارجه در دستورالعملی برای کنسول‌گری‌هایش در سرتاسر جهان گفته است شهروندان ۶ کشور مسلمان:  باید یک «خویشاوند نزدیک» یا رابطه کاری در ایالات متحده داشته باشند تا بتوانند روادید بگیرند. والدین، همسر، فرزند (از جمله فرزندان بزرگ‌سال)، داماد، عروس، خواهر یا برادر، «خویشاوند نزدیک» حساب می‌شوند اما نوه، پدربزرگ، مادربزرگ، شوهر خواهر، زن برادر، نامزد یا دیگر خویشاوندان شامل آن نیستند.

در عین حال دولت آمریکا به ماموران کنسولی اجازه داده است که به تشخیص خود، برای کسان دیگری که «پیش‌تر پیوند عمده‌ای با آمریکا برقرار کرده باشند» یا «تعهدات کاری و حرفه‌ای عمده‌ای دارند» روادید صادر کنند.
مطالب مرتبط
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر