bazarnews

کد خبر: ۲۷۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۳:۲۹
کودکان نیز مانند بزرگسالان نیاز به ورزش کردن دارند. با این حال متخصصان معتقدند که ورزشی که بزرگسالان انجام می‌دهند مناسب کودکان نیست و نباید آنها صرفا با والدین خود ورزش کنند.
بازار نیوز - به نقل از Clevelaud، ورزش‌هایی همچون ماراتن، یوگاو و وزنه‌ زدن مناسب کودکان نیستند. کودکان نیز به اندازه بزرگسالان نیاز به ورزش دارند، اما ورزش آنها باید درست انتخاب شود.

به جای این که کودکان خود را مجبور کنید تا یک ورزش خاص انجام دهند آنها را در فعالیت‌های ورزشی مختلف شرکت دهید. بهتر است کودکان در طول روز یک ساعت ورزش با شدت متوسط انجام دهند. این فعالیت‌ها می‌تواند دویدن، بازی کردن و یا انجام ورزش هایی که کودک از آنها لذت می‌برد، باشد.

یک متخصص در این باره می‌گوید: کودک باید فعالیتی را انجام دهد که از آن لذت می‌برد. اگر کودکان می‌خواهند وزنه بزنند باید وزنه سبک باشد و ‌درست حرکت انجام شود. کودکان نمی‌توانند مانند بزرگسالان عضله به دست آورند. به همین دلیل وزنه سنگین زدن احتمال دارد به تاندون‌ها و مفاصل فشار وارد کند.

بهتر است کودکان حرکاتی مانند برپی و لانژ انجام دهند. دویدن حتی برای زمان کوتاه برای کودکان مفید است. حتی ورزش یوگا نیز باید برای کودکان به صورت تخصصی آموزش داشته شود و مناسب با شرایط آنها باشد.

در صورتی که یوگا به درستی انجام شود و کودکان از انجام آن لذت ببرند برایشان مفید است.

مهم‌ترین مساله در ورزش کودکان این است که کودکان فعالیت داشته باشند و به اندازه کافی ورزش کنند.

ایسنا
برچسب ها: ورزش ، کودکان ، بزرگسالان
مطالب مرتبط
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
تلگرام صفحه خبر