bazarnews

کد خبر: ۲۷۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸
یورش رزمندگان محور مقاومت به داعشی‌ها به حدی سریع بود که تروریست ها فرصت برداشتن وسایل خود را نیافتند و میراث متعددی از خود به جای گذاشتند تا بر پایان حضور سیاه آنها در این منطقه گواهی دهد.
بازار نیوز - محمدمهدی دارا خبرنگار اعزامی به منطقه عملیاتی تلعفر با اشاره به روزهای پایانی عملیات آزادسازی تلعفر مشاهدات خود از روند آزادسازی و همچنین آثار باقیمانده عناصر داعش در این شهر را چنین بیان می‌کند:

نیروهای مقاومت در کمال شجاعت به سوی سنگرهای داعش در مرکز شهر تلعفر یورش می‌بردند. داعشی‌ها که توان مقاومت نداشتند، پا به فرار گذاشته و به به روستای «السادت» پناه بردند.

یورش مقاومت به قدری سریع بود که در اکثر سنگرها در حالی که آب و غذا آماده بود اما تروریست‌ها فرصت استفاده نداشتند و حتی بدون خاموش کردن لامپ‌ها و موتور برق مجبور به فرار می‌شدند.

آنها حتی سلاح‌های سبک و سنگین خود را نتوانستند همراه ببرند و به سرعت از شهر خارج شدند.

در این عملیات فقط نیروهای مقاومت و ارتش حضور داشتند و هیچ نیروی ائتلاف آمریکایی ضد داعش که معمولا نیروهای مقاومت را بمباران می‌کنند بحمدلله حضور نداشتند.

به خواست خدا در این عملیات کمترین شهید و مجروح را شاهد بودیم و عملیات در کمترین زمان ممکن یعنی 6 روز انجام شد.

داعشی‌ها از پول‌ها و اسکناس‌های زمان صدام در معاملات خود استفاده می‌کردند، البته اسکناس‌های چاپی و قلابی جدید نه اصل اسکناس‌ها.

کارت‌های هویت موقت آنها که به شکل زیر است شامل مشخصات فردی، اسم گردان و تیپ نظامی، کد شناسایی، تاریخ صدور به هجری قمری، محل خدمت و مهر داعش است. از این کارت‌های هویت برای شناسایی و مجوز تردد استفاده می‌شد.

مثلا دارنده این کارت عضو گردان «ابوعبیده جراح» بوده و اجازه تردد به شهر الرقه را داشته است.

برگه رسید پرداخت پول به خانواده اعضای هلاکت رسیده یا اسیر داعش.

این برگه‌ها از سوی مرکزی که «هیئت امور اسرا و شهدا» داعش نامیده می‌شود صادر شده و با ثبت مشخصات داعشی به هلاکت رسیده یا اسیر شده، میزان مبلغ پرداختی به خانواده وی اعلام و توسط فرد دریافت‌کننده امضا می‌شود.

کتابی که اعضای داعش موظف به خواندن آن هستند؛ همان اثر موسس فرقه ضاله وهابیت است. 

عنوان این کتاب 60 صفحه ای «مفید المستفید فی کفر تارک التوحید» تالیف محمد بن عبدالوهاب است که توسط داعش به چاپ رسیده است.

آخرین پرچم داعش در تلعفر که توسط رزمندگان اسلام به پایین کشیده شد بر پایان حضور سیاه داعش در تلعفر گواهی می‌دهد.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
تلگرام صفحه خبر