bazarnews

کد خبر: ۲۷۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
تلویزیون سوریه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، نیروهای سوری و نیروهای هم‌پیمان حصر سه ساله داعش علیه شهر دیر الزور را شکستند. با اعلام این خبر محله‌های مختلف دیر الزور شاهد جشن و شادی است.
بازار نیوز - رسانه جنگ سوریه اعلام کرد، ارتش و نیروهای هم‌پیمان محاصره داعش بر شهر دیر الزور را شکستند.

رسانه جنگ سوریه افزود: نیروهای پیشروی کننده در حومه جنوب غربی دیر الزور به نیروهای تیپ ۱۳۷ در غرب دیر الزور رسیدند و تجهیزات نظامی خود را وارد مقر تیپ ۱۳۷ کردند. این پیشروی از شکافی که در این محور ایجاد شده بود حاصل شد.

نیروهای سوری از محور جنوب غربی از تپه الصنوف تا کارخانه گاز مسیری یک کیلومتری را به سمت این تیپ ایجاد کردند.

این در حالی است که تمامی سرکردگان و افراد مسلح خارجی داعش از میدان جنگ با ارتش سوریه در محورهای مختلف دیر الزور فرار کرده‌اند و یارای مقابله ندارند.

رسانه جنگ گزارش داد، بعد از فرار سرکردگان داعش دیگر درگیری‌ها سخت نخواهد بود و تنها محدود به افراد مسلح داخلی می‌شود.

رویدادهای روز دوشنبه جبهه دیر الزور
در این پیشروی‌ها ارتش سوریه و هم‌پیمانانش روز دوشنبه در پی درگیری‌ با داعش بر کوه الاسفلت در حومه غربی دیر الزور مسلط شدند.

ارتش سوریه از چند هفته پیش از چند محور با پشتیبانی هوایی سوریه و روسیه در میان شکستن مقاومت داعش به پیشروی خود ادامه داده است.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد، نیروهای سوریه به فرماندهی سهیل حسن طی یک روز هشت کیلومتر پیشروی کردند و بر ارتفاعات استراتژیک تسلط یافتند. تسلط بر کوه البشری عامل اصلی در این پیشروی بود.

در این رابطه دیده بان حقوق بشر سوریه هم گزارش داد، ارتش سوریه به اطراف مقر تیپ ۱۳۷ رسیده که در مرزهای شهر در محاصره است.

تیپ ۱۳۷ در غرب دیر الزور واقع است و پیش‌بینی می‌شود پیشروی بیشتر به سمت پایگاه نظامی آنها باشد به طوریکه احتمالا نیروها قبل از اینکه در مرکز شهر یا مرزهای شمالی شهر که محور دیگر پیشروی ارتش است، به هم برسند.

یگان‌های ارتش سوریه در بادیه با همکاری نیروهای هم‌پیمان از دو محور به سمت شکستن محاصره شهر دیر الزور ادامه می‌دهند.

یگان‌های ارتش سوریه پیشروی جدیدی در حرکت به سمت اطراف تیپ ۱۳۷ صورت دادند و ۱۲ خودروی بمب‌گذاری شده داعش را در محورهای مختلف در اطراف مقر این تیپ منهدم کردند.

یگان‌های ارتش تعدادی از سرکردگان داعش را در محله الحویقه غربی کشته و مقرشان را منهدم کردند.

نیروی هوایی ارتش سوریه نیز مواضع تکفیری‌ها را در روستاهای عیاش، الشمیطیه، المسرب، الخریطه، التبنی و اطراف پانوراما هدف گرفتند.

 نیروهای ارتش سوریه مواضع داعش را در کوه الثرده در اطراف فرودگاه دیر الزور هدف گرفتند. نیروهای ارتش در محور دیگر پیشروی خود در حومه جنوب غربی دیر الزور بر دو شهرک کباجب و الشولا واقع در مسیر دیر الزور – السخنه تسلط یافتند.

کشته شدن دو نظامی روس در دیر الزور
از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، در حملات توپخانه‌ای داعش به نزدیکی دیر الزور دو سرباز روس کشته شدند.

در این بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است، این دو سرباز براثر شدت جراحت در بیمارستان جان باختند. این حادثه زمانی اتفاق افتاد که آنها در کاروان خودروهای وابسته به مرکز آشتی در سوریه در حال حرکت به سمت دیر الزور بودند که خودروی آنها در در ورودی این شهر معرض حملات خمپاره‌ای قرار گرفت.

با کشته شدن این دو سرباز شمار سربازان روسی کشته شده در سوریه به ۳۴ تن رسید.

همچنین محمد ابراهیم سمره، استاندار دیر الزور در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفته بود، نیروهای ارتش سوریه از بیش از یک محور به سمت استان پیشروی کرده‌اند که باعث می‌شود ظرف ساعات آینده شکسته محاصره اعلام شود.

وی گفت: ارتش سوریه از جمله از محور السخنه – پالمیرا و از جنوب شرق رقه به سمت دیر الزور حرکت کرده‌اند. تنها سه کیلومتر با شکست محاصره تیپ ۱۳۷ فاصله دارند. نیروهای ارتش سوریه به سمت کوه الثرده که کلید ورود به فرودگاه دیرالزور و سپس آزادسازی تمامی محله‌های اطراف است، پیشروی می‌کنند.

طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰۰ داعشی در نتیجه حملات هوایی ارتش روسیه و سوریه کشته شدند.

سمره گفت: غیرنظامیان در محله‌های امن تحت تسلط دولت سوریه برای نیروها مواد غذایی ضروری را تعبیه کرده‌اند و آنها در خیابان‌ها برای اعلام پیروزی آماده‌اند ما از همکاری ارتش سوریه با ساکنان محلی تشکر می‌کنیم.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
تلگرام صفحه خبر