bazarnews

کد خبر: ۲۸۰۰۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
رئیس بانک مرکزی ضمن اعلام اینکه با تشدید نظارت بر بانک ها اجازه تخلف را بانکی نمی دهیم گفت:در مرحله دوم به دنبال کاهش نرخ سود تسهیلات هستیم.
بازار نیوز -  ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص کاهش سود سپرده های بانکی گفت: این اقدام در دو مرحله انجام خواهد شد. اول تثبیت سود سپرده ها و مرحله دوم تعیین سود تسهیلات که در آینده انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: استنباطی که برخی می کنند این است که ۱۰ روزی که اعلام شد برای تعیین تکلیف سپرده های مردم، منابع برخی بانک ها به بانک های دیگر جریان پیدا کرد. این در حالی است که صف های طولانی بانک ها به این دلیل تشکیل شد که صاحبان سپرده ها تکلیف سپرده های خود را روشن کنند.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: مردم در طول مدت ۱۰ روز تصمیم گرفتند که پول هایشان را بلندمدت یا کوتاه مدت در بانک سپرده گذاری کنند.

سیف تعیین تکلیف سپرده ها را برای آینده اقتصاد کشور مهم خواند و بیان کرد: بدین وسیله بانک مرکزی می تواند پیش بینی کند سیالیت منابع در سالی که پیش رو داریم چقدر است.

وی با اشاره به افزایش کنترل ها و نظارت بانک مرکزی بر بانکها گفت: کنترل ها را تشدید کردیم تا تخلفی صورت نگیرد و مبنایی برای تعیین سود تسهیلات در آینده باشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۶۱۶۱۴۵۴۴۸
0
0
افراط تفریط در شیوه مدیریتی بانک مرکزی به ضرر مردمی است که به موسسات یا بانکهای خصوصی اعتماد کرده اند، حتی تعاونی های اعتباری هم از یک بخشی از نظام جمهوری اسلامی بنام وزارت تعاون مجوز داشته اند که پس از ادغام آن وزارتخانه این تعاونی های اعتباری هم مورد بی مهری قرار گرفتند
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
تلگرام صفحه خبر