bazarnews

کد خبر: ۲۸۱۲۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی از تلاش برای افزایش وام مسکن خصوصا در شهرهای بزرگ خبر داد.
بازار نیوز - حامد مظاهریان گفت:در تمام مذاکرات با بانک مرکزی درخواست ما این است که میزان تسهیلاتی که بانک‌ها برای خرید مسکن ارائه می‌کنند درصد بالاتری از خرید مسکن را پوشش دهد و بازپرداخت اقساط در توان خریداران مسکن باشد.

وی با اشاره به اینکه در مذاکرات با بانک مرکزی بر این موضوع تأکید داشته‌ایم که میزان وام باید افزایش یابد و طول مدت بازپرداخت اقساط از 12 سال به 15 سال برسد،خاطر نشان کرد: در حال حاضر میزان پوشش وام در شهرهای کوچک برای خرید مسکن 80 درصد و تهران تا 50 درصد است بنابراین برای پوشش بیشتر و بالا رفتن درصد این پوشش باید میزان وام افزایش یابد.

پیشتر معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفته بود در مذاکرات با بانک مرکزی بر این موضوع تأکید کرده‌ایم که میزان وام باید افزایش یابد و طول مدت بازپرداخت اقساط از 12 سال به 15 سال برسد و نرخ سود این تسهیلات که در حال حاضر در بافت فرسوده 8 درصد و در سایر نقاط 9.5 درصد است کاهش یابد.

وی تصریح کرده بود معتقد هستیم که این سه خواسته ما به توان اعتباری بانک‌ها بستگی دارد و بانک مرکزی با این سه خواسته و پیشنهادات در مذاکرات مخالفتی نداشته است اما به هر حال موافقت با این موضوع نیز به شرایط اعتباری بانک‌ها و رهایی بانک‌ها از دارایی‌های سمی بستگی دارد.

همچنین آخوندی وزیر راه و شهرسازی دو روز پیش با اشاره به این‌که دولت یازدهم افزایش قدرت خرید را در جهت توانمندکردن مردم با تکیه بر نظام پس انداز افزایش داد، اظهار کرد:" نرخ سود تسهیلات در بافت فرسوده 8 و در سایر بافت ها 9.5 درصد است که رقم مناسبی است. در حال حاضر 260هزار نفر در صندوق پس انداز یکم ثبت نام کرده‌اند که باید بتوانیم این رقم را افزایش دهیم، پس پیشنهادم به رئیس‌جمهوری این است که میزان اعطای تسهیلات مسکن را از هر شش ماه یک برابر به هر پنج ماه یک برابر افزایش دهد".
فارس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۷۱۴۱۹۳۹۱۶
0
0
سیاست پحش پول ارزان و غالبا بدون بازگشت در دولت احمدی نژاد اجرا شد که نه تنها موجب افزایش اشتغال نشد بلکه سبب تورم غیر قابل کنترل و افزایش شدید پایه پولی گردید .
JimmiNil
|
Russian Federation
|
۱۳۹۶۰۹۰۸۰۴۰۳۵۵
0
0
Ze4JAk http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر