bazarnews

کد خبر: ۲۸۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
در میان آسمان خراش ها و ساختمان های بلند و کوتاه شهر لندن ساختمانی دیده می شود که کاملا متفاوت است به طوری که از هر کجای شهر به راحتی می توان آن را در میان آسمان خراش های دیگر سناخت.
بازار نیوز - این آسمان خراش  30 st Mary Axe نام دارد که به  اصطلاح آن را قرکین ( به معنای خیار ترشی ) نیز می خوانند. درباره این ساختمان مشهور در قلب لندن چه می دانید ؟


"قرکین" در سال 2003 تکمیل شده و در آوریل 2004 افتتاح شد.این ساختمان 180 متر ارتفاع دارد.

آسانسورهای قدرتمند این ساختمان می توانند هر بار 378 نفر را جا به جا کنند ! این آسانسورها با سرعت 6 متر در ثانیه حرکت می کنند و شیشه ای هستند.
رستورانی که در این ساختمان قرار گرفته در ارتفاع 180 متری مرتفع ترین رستوران شهر لندن به شمار می آید.

هر راهروی این ساختمان 1037 پله دارد.

برای ساخت این بنا از 7429 قاب شیشه ای استفاده شده است که سر جمع 24000 متر مربع فضا را در بر گرفته اند ، چیزی برابر با 5 زمین فوتبال.

ارتفاع قرکین سه برابر آبشار نیاگارا است.
بزرگترین طبقه این ساختمان طبقه 16 آن است که فضایی برابر با 1816 متر مربع دارد.
هنگام ساخت این بنا ، طی حفاری های انجام شده قبر یک دختر رومی جوان در زیر زمین پیدا شد که آن را به موزه لندن منتقل کردند. اما زمانیکه مراحل اولیه ساخت "قرکین" به اتمام رسید آن را به جای خود بازگردانده و دوباره دفن کردند. شاید این عجیب ترین چیزی باشد که تا به حال درباره یک آسمان خراش شنیده باشید. آسمان خراشی که در بطن آن یک دختر رومی دفن است !

"قرکین" بیش از یک ساختمان زیبا است ، علاوه بر اینکه ظاهری منحصر به فرد و چشمگیر دارد ، طوری طراحی شده است که نگهدارنده انرژی باشد. سیستم ذخیره انرژی ساختمان طوری طراحی شده است که موجب شده تا نصف انرژی لازم و پیش بینی شده برای کل ساختمان را مصرف کند.بیش از 35 کیلومتر فولاد در ساخت قرکین استفاده شده است.

در آوریل 2005 ، یکی از پنل های شیشه ای این آسمان خراش از جای خود خارج شده و به پایین افتاد. این مساله موجب شد تا قرکین تیتر خبرها شود و درباره امن نبودن آن صحبت هایی به میان بیاید. پس از تعمیرات انجام شده ، تمامی پنل های دیگر از لحاظ امنیت چک شدند تا شل نباشند و این اتفاق دوباره رخ ندهد. این حادثه دیگر رخ نداد.

مطالب مرتبط
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
تلگرام صفحه خبر