bazarnews

کد خبر: ۲۸۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
امروزه ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان از عوارض ناشی از ابتلا به بیماری آلزایمر رنج می‌برند و پیشرفت فناوری هوش مصنوعی امکان شناسایی سریع تر این بیماری را ممکن کرده است.
بازار نیوز - بیماری آلزایمر که در ابتدا به تخریب ذهن و حافظه منجر می‌شود در نهایت توان راه‌رفتن و بلعیدن را هم از افراد می‌گیرد.
 
محققان دانشگاه باری ایتالیا و موسسه Nazionale di Fisica Nucleare در این کشور فناوری هوش مصنوعی پیشرفته‌ای را ابداع کرده‌اند که تشخیص بیماری آلزایمر را یک دهه قبل از پزشکان ممکن می‌کند.  به این منظور از روش اسکن غیرتهاجمی مغز با روش MRI استفاده می‌شود. شناسایی زودهنگام امکان ابتلا به بیماری آلزایمر به بیماران امکان می‌دهد به سرعت شیوه زندگی خود را تغییر دهند تا بتوانند جلوی پیشرفت این بیماری مهلک را بگیرند.
 
برای ابداع فناوری یاد شده، اطلاعات مربوط به اسکن مغز ۶۷ بیمار مبتلا به آلزایمر از جمله اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت آنها در اختیار ابزار هوش مصنوعی یاد شده قرار گرفت و از این طریق داده‌های مربوط به ۱۴۸ شاخص گوناگون تجمیع شد.  دقت این روش در تشخیص زود‌هنگام ابتلا به بیماری آلزایمر ۸۶ درصد است و از همین طریق می‌توان تفاوت میان یک مغز سالم و یک مغز در حال ابتلا به بیماری آلزایمر را با دقت ۸۴ درصد برآورد کرد.
مهر
برچسب ها: الزایمر ، بیماری ، اینده
مطالب مرتبط
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
تلگرام صفحه خبر