bazarnews

کد خبر: ۲۸۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
مشاور وزیر و رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش کشور با بیان این که جمعاُ یک میلیون و 380 هزار نفر بازنشسته در کشور وجود دارد، گفت: 60 درصد بازنشستگان کشور، فرهنگی هستند.
بازار نیوز - «احمد صافی» در حاشیه پنجمین همایش استانی زمزمه محبت که به مناسبت روز خانواده و به منظور تکریم و تجلیل از بازنشستگان فرهنگی استان یزد برگزار شد، اظهار کرد: در سطح کشور 800 هزار بازنشسته فرهنگی تحت پوشش 305 کانون‌بازنشستگی هستند.

وی رفع تبعیض و افزایش حقوق را از مهمترین دغدغه‌های فرهنگیان دانست و بیان کرد: این قشر انتظار دارند آنچه در کشور به دیگر کارکنان شاغل داده می‌شود به آنها هم تعلق گیرد .

مشاور وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان این‌که توجه به نیازهای جسمی، روانی و اجتماعی بازنشستگان ضروری است، افزود: در راستای ارتقای سطح تعلیم و تربیت این افراد و با توجه به سند طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش باید از بازنشستگان و پیشکسوتان این عرصه استفاده شود .

این مقام مسئول با بیان این‌که جمعاً یک میلیون و 380 هزار نفر بازنشسته در کشور وجود دارد، تصریح کرد: 60 درصد بازنشستگان کشور فرهنگی هستند.

رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر توجه جدی به بیمه تکمیلی فرهنگیان تاکید کرد و گفت: از نمایندگان مجلس می‌خواهیم در بودجه امسال، اعتبار ویژه‌ای به این بخش تخصیص دهند .

ایسنا
برچسب ها: بازنشسته ، کشور ، فرهنگیان
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
تلگرام صفحه خبر