bazarnews

کد خبر: ۳۰۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
واحد بازرسی کار در ژاپن اعلام کرده؛ مرگ گزارشگر شبکه تلویزیونی ان.اچ.کی این کشور در سال ۲۰۱۳ مربوط به بیش از ۱۵۹ ساعت اضافه کار وی در هفته و عدم موافقت کارفرما با درخواست مرخصی وی دو روز پیش از مرگ بوده است.
بازار نیوز -  واحد بازرسی کار در ژاپن اعلام کرد؛ مرگ گزارشگر شبکه تلویزیونی ان.اچ.کی این کشور در سال ۲۰۱۳  مربوط به بیش از ۱۵۹ ساعت اضافه کاری در هفته و عدم موافقت کارفرما با درخواست مرخصی وی دو روز پیش از مرگ بوده است.

مرگ گزارشگر شبکه ان. اچ. کی به این پرسش‌ در محافل رسانه‌ای ژاپن دامن زده است، که چرا با وجود اقدمات پیشگیرانه و دیرهنگام دولت، بازهم مرگ‌های این چنینی اتفاق می‌افتد و همچنان شاهد تغییر یا تعدیل قوانین نیستیم؟

خودکشی به خاطر اضافه کاری!+عکس

وزارت کار ژاپن ماه گذشته فهرستی از کارفرمایان متخلف را منتشر کرده است به این امید که جلوی مرگ بر اثر فشار بالای کار گرفته شود. کارفرمایانی که نام آنها در این لیست آمده است؛ کارکنان خود را به بیش از ۱۰۰ ساعت اضافه کار در هفته واداشته‌اند این در حالی است که قانون کار این کشور تنها ۱۰۰ ساعت اضافه کار، را در هفته به رسمیت شناخته است.

دو ماه پیش یک کارمند زن شاغل در یک شرکت تبلیغاتی در ژاپن دست به خودکشی زد. وی در نامه‌ای که پیش از مرگ به مادرش نوشته گفته بود که ای کاش می‌توانستم کمتر کار کنم.

ژاپن و چین بالاترین آمار خودکشی نیروی کار را در جهان به خود اختصاص داده‌اند و تاکنون نتوانسته‌اند اقدامی جدی برای مقابله با این روند انجام دهند. 
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر