bazarnews

کد خبر: ۳۱۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
سرعتی زن تیم والیبال بانک سرمایه بعد از گذشت ۲ ماه از اتفاقات حاشیه ای که در تیم ملی برایش رخ داد، درباره کنار رفتنش از تیم ملی اظهارنظر کرد.

بازار نیوز -بازیکنی که تا همین چند ماه قبل یکی از ستاره های تیم ملی والیبال به شمار می رفت، طی چند لحظه تمام داشته های خود را از دست داد. عادل غلامی قبل از رقابت های انتخابی قهرمانی جهان در شهر اردبیل، در شرایطی که نمایندگان رسانه ها نیز در آخرین تمرین تیم ملی در تهران حاضر بودند؛ به شکلی ناگهانی تمرین را ترک کرد. این آخرین تصویری بود که از بازیکن ۳۱ ساله تیم ملی در محل تمرینات ثبت شد چون پس از آن کولاکوویچ دیگر بازگشت عادل غلامی را قبول نکرد. 


تیم ملی بدون یکی از سرعتی زن های اصلی خود ابتدا در اردبیل نمایش خوبی داشت و مجوز حضور در مسابقات جهانی را گرفت و سپس در جام قهرمانان قاره ها به یک مدال تاریخی دست یافت. این اتفاقات شاید حسرت عادل غلامی را که سال ها برای رسیدن به چنین مدالی تلاش کرده بود، را بیشتر کرد.


حالا چند روزی از آغاز لیگ برتر می گذرد و عادل غلامی در تر کیب بانک سرمایه کنار محمد موسوی بازی می کند که گفته می شد به دلیل درگیری با او از اردوی تیم ملی کنار رفته است.


این بازیکن باتجربه که همچنان به بازگشت به تیم ملی امیدوار است، بعد از گذشت نزدیک به ۲ ماه از این اتفاقات بالاخره سکوت خود را شکست. در ادامه مشروح صحبت های عادل غلامی را در گفت و گو با "ورزش سه" می خوانید.

 


هیچ تیمی در لیگ ایران ضعیف نیست


لیگ امسال مثل سال های گذشته با فشار بالایی برگزار می شود و من معتقدم تمام تیم ها با قدرت بالایی در مسابقات حاضر شدند. بدون شک کار سختی در لیگ در پیش داریم. از سوی دیگر ما ۲ سال است که قهرمان شدیم و تمام تیم ها مقابل بانک سرمایه از انگیزه بالایی برخوردار هستند. 

 


چه کسی گفته از پیش قهرمان هستیم؟


اینکه می گویند بانک سرمایه از پیش قهرمان است و هیچ تیمی نمی تواند با آن رقابت کند؛ بازی ای است که در چند سال اخیر راه انداختند. از نظر من حداقل ۳، ۴ تیم شانس قهرمانی دارند. نمی شود گفت که چه تیمی قهرمان می شود. اینکه تیم بانک سرمایه مهره های خوبی دارد، دلیلی نمی شود که حتما قهرمان می شود.

 


دنبال رفتن روی سکوی جهانی هستیم


همانطور که می دانید قرعه ما برای جام باشگاههای جهان بسیار سخت است. برخلاف هر سال که ۲ تیم از اروپا در این مسابقات هستند، به دلیل میزبانی لهستان، امسال ۴ تیم از این قاره در رقابت ها حضور دارند. ما هم تیم قوی و خوبی هستیم و خیلی هم امیدواریم که در این مسابقات روی سکو برویم. این تنها هدف ما در این مسابقات است و باید برنامه ریزی درستی داشته باشیم. 

 


اتفاقات تیم ملی را فراموش کردم


بعد از اینکه به دلیل یکسری اتفاقات از تیم ملی جدا شدم،‌ نزدیک به ۲ ماه تمرینات خوب و منظمی را داشتم. هم از نظر بدنی و هم روحی در بهترین شرایط هستم. مطمئنم که یکی از بهترین سال های من رقم خواهد خورد. من اتفاقاتی که در تیم ملی رخ داد را فراموش کردم و تمرکزم را روی تیم باشگاهی ام گذاشتم.

 


 

تصمیم گیرنده کولاکوویچ است، نه من


اتفاقی که برای من در تیم ملی رخ داد، ممکن است در هر خانواده ای رخ دهد. درباره بازگشتم به تیم ملی من تصمیم گیرنده نیستم و سرمربی تیم ملی است که باید تصمیم بگیرد. من سعی می کنم از نظر والیبالی خودم را در بهترین فرم نگه دارم. من بلافاصله بعد از اتفاقی که در تمرین تیم ملی رخ داد، یک روز بعد نزد کولاکوویچ رفتم و عذرخواهی کردم. بحث خاصی هم نبود و الان تلاشم را می کنم و منتظر تصمیم سرمربی تیم ملی می مانم. 

 


امیدوارم گذشته ام زیر سوال نرود


در این مدت بازیکنان تیم ملی، برخی از اعضای کادرفنی و سرپرست تیم ملی از من حمایت کردند که از این بابت از آنها تشکر می کنم. من به تصمیمی که گرفته شد، احترام گذاشتم و دیگر نمی توانستم کاری کنم. امیدوارم فقط تصمیمی در سال آینده گرفته شود که گذشته من زیر سوال نرود. 

 


با موسوی مثل ۲ برادر هستیم


محمد موسوی هم در این مدت در مصاحبه های خودش گفته بود که مشکلی با من ندارد. در تمرین تیم ملی اتفاق خاصی رخ داد که بخواهیم از هم دلخور باشیم. الان هم در یک تیم هستیم و هر دو نفر برای یک هدف می جنگیم. بین ۲ برادر چنین اتفاقاتی رخ می دهد و نباید بیش از این آن را بزرگ کنیم. 


از غیبت در ژاپن حسرت نخوردم


امیدوارم والیبال سیر صعودی اش را حفظ کند. این روند صعودی از ۱۵ سال قبل آغاز شده و باید تداوم داشته باشد. به هر حال تقدیر من این بود که در ژاپن و در جام قهرمانان قاره ها کنار تیم ملی نباشم. سالها در تیم ملی بودم؛ اما در این مسابقات که اولین مدال تاریخی کسب شد،‌حضور نداشتم. با این حال حسرت نخوردم و گفتم قسمت اینطور بوده است. 

 


می خواستم در اردبیل خداحافظی کنم!

 

این برای اولین بار است که این موضوع را می گویم. من قصد داشتم بعد از رقابت های انتخابی قهرمانی جهان در اردبیل از تیم ملی خداحافظی کنم. متاسفانه چند روز قبل از مسابقات اتفاقاتی رخ داد که باعث دوری من از تیم ملی شد. به همین خاطر من این اتفاقات را به فال نیک می گیرم. شاید اگر دوباره به تیم ملی دعوت شوم، به شکل بهتری از تیم ملی کنار بروم.

 
ورزش 3
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر