bazarnews

کد خبر: ۳۱۲۶۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
جبار کوچکی‌نژاد داشت: این گزارش در حدود 4000 صفحه تنظیم و ارائه شد و خلاصه‌ای از آن به زودی در صحن مجلس قرائت می‌شود.
بازار نیوز - رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: 13 هزار و 250 میلیارد تومان تخلف بانک سرمایه نهایی شد و تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان در حدود 1500 میلیارد تومان است که مجموعاً حدود 15 هزار میلیارد تومان می‌شود.

جبار کوچکی‌نژاد ‌رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به پایان یافتن قرائت گزارش تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه در این کمیسیون اظهار داشت: این گزارش در حدود 4000 صفحه تنظیم و ارائه شد و خلاصه‌ای از آن به زودی در صحن مجلس قرائت می‌شود.

وی افزود: مسئولانی از بانک سرمایه، صندوق ذخیره فرهنگیان و آموزش و پرورش در این جلسات حضور داشتند و تمام این گزارش‌ها و ظلمی که بر فرهنگیان وارد شده است را تأیید کردند.

کوچکی‌نژاد اضافه کرد: هرچند 9 ماه زمان برای تکمیل و ارائه این گزارش کوتاه بود اما احتمال تمدید زمان تفحص منتفی است زیرا مجلس تحقیق و تفحص از سازمان هدف‌سازی یارانه‌ها را در برنامه دارد اما اینجا دیگر نوبت دستگاه قضایی است که رسیدگی جدی به این تخلفات در صندوق ذخیره و بانک سرمایه را در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: 13 هزار و 250 میلیارد تومان تخلف بانک سرمایه نهایی شد و تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت‌های اقماری آن در حدود 1500 میلیارد تومان است که مجموعاً حدود 15 هزار میلیارد تومان می‌شود.

وی با بیان اینکه تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه از هم جدا نیست، گفت: یک خط انحرافی تبلیغ می‌شود و بر جدا بودن این 2 از هم اصرار دارند در حالی که آنها باهم یک کاسه هستند و این مسئله را ما در گزارش‌ها به مسئولان ثابت کرده‌ایم.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه به دنبال اصلاح ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم خاطر نشان کرد: ما در کمیسیون آموزش مجلس از آقای محمد علی نجفی وزیر اسبق آموزش و پرورش برای پاسخگویی به ایرادات و تخلفات او، در حیاط خلوت کردن صندوق ذخیره فرهنگیان دعوت کردیم اما وی این دعوت را نپذیرفت.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه حضور نیافتن در کمیسیون بعد از دعوت مجلس به منزله پذیرفتن تخلف تلقی می‌شود، خاطر نشان کرد: ما از ایشان دوباره دعوت خواهیم کرد و دیوان محاسبات باید علیه کسانی که ساختار صندوق ذخیره را این‌گونه کرده‌اند که مقدمه سوءاستفاده‌ها فراهم شود، اعلام جرم کند.
 
 فارس

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اوس تقی بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۷۲۰۱۶۱۷۱۹
0
0
راستی کسانی که وقتی صاحب منصب میشوند چرا دست به کارهای کثیفی همچون اختلاس ودستبرد به اماناتی که دراختیارشان میگذارند میزنند ایا حس طمع اینقدرقوی است؟ مگرنمیدانند افتاب همیشه زیرابرنمیماند ایاارزشش رادارد؟ امیدواریم بزودی قوه قضاییه به رسالتش عمل کند وحقوق مافرهنگیان را بهمابازگرداند تادرس علرتی هم باشدبرای ایندگان .
قیضان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶۰۷۲۱۱۵۱۰۵۸
0
0
غیر از این اختلاس,کلا صندوق حق واقعی عضوی که بازنشسته میشود را نمیدهد.الان همکارانی ک بازنشسته میشوند سه برابر موجودی سهم خود در صندوق را دریافت میکنند که حدود ۱۲میلیون میشود,باتوجه به رقم اختلاس شده ک ۱۵۰۰۰میلیارد تومن اعلام شده,فقط سهم هر فرهنگی از این رقم ۱۵میلیون تومن میشود به علاوه وقتی هر عضو صندوق بازنشسته میشود اولا باید بر اساس موجودی فرد سود سی ساله صندوق حساب شده وسهم فرد از سود داده شود وبعد کل دارایی های صندوق قیمت گذاری شده وسهم فرد از دارایی ها حساب وبه او داده شود بر اساس محاسبات من باید هر عضو صندوق در زمان بازنشستگی حداقل ۹۰میلیون پول از صندوق بگیرد نه ۱۰تومن
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر