bazarnews

کد خبر: ۳۵۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
تعطیلی شرکت فولاد میبد باعث شده 300 کارگر بیکار شوند.
بازار نیوز- شرکت فولاد میبد در مرداد 96 به تعطیلی کشیده شده و حدود 300 نفر از پرسنل این شرکت بیکار می­شوند.

 شرکت فولاد میبد، از سال 88 بعد از سال­ها فعالیت، اعلام ورشکستی می­کند و تعطیل می­شود و حدود 400 نفر از کارمندان این شرکت بیکار می­شوند. اما این شرکت در تاریخ 22 بهمن سال گذشته(1395) بعد از 7 سال با تبلیغات رسانه­ای و مصاحبه­ی فرماندار و صاحب شرکت شروع به کار می­کند و نیروهای مورد نیاز خود را می­گیرد.

این بار شرکت فولاد طولی نمی­کشد و در ظرف کمتر از یک سال در مرداد 96 به تعطیلی کشیده می­شود و حدود 300 نفر از پرسنل این شرکت در حالی که تمامی نیروها بدون بیمه ­ی بیکاری و فقط با دریافت 2 ماه حقوق اولیه ­ی­ خود،  بیکار می­شوند. این در حالی است که نیروهای این شرکت با وعده و وعید مسئولین فولاد و حمایت فرمانداری شغل قبلی خود را رها کردند و کارمند این شرکت شدند.

اکنون کارگران و پرسنل این شرکت با عدم دریافت حقوق در وضع بسیار بد مالی به سر می­برند. با وجود این که کاگران از ارگان­های مختلف، از جمله فرمانداری، استانداری و نماینده­ی مجلس و .. پیگیری کردند ولی نتواستند حقوق خود را استیفا کنند. کارگران، از مسئولین کشوری و استانی عاجزانه تقاضا دارند؛ مشکلشان را پیگیری کنند؛ شاید مرهمی باشد بر زخم آن­ها.

به نقل از کارشناسان، این شرکت با هزینه­ی بسیار بالا راه­­اندازی شده و دارای ظرفیت مناسب، برای تولید فولاد می­باشد. با بهره­­گیری درست و مدیریت صحیح امکان احیای این شرکت است و توانایی این را دارد نیروه­های پرسنلی خود را تا 1000-1500 نفر گسترش دهد؛ ولی به دلیل مدیریت ضعیف این شرکت کمتر از یک سال به تعطیلی کشیده می­شود و تمامی نیروهای ان بیکار می­شوند.
فارس
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر