bazarnews

کد خبر: ۳۵۳۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
بنا بر اخبار رسیده 243 نفر فقط در شهرستان سرپل‌ذهاب جان خود را از دست داده‌اند.
بازار نیوز - فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: تاکنون تنها در شهرستان سرپل‌ذهاب ۲۴۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۶۰۰ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

اکبر سنجابی اظهار داشت: گروه‌های امدادی اکنون در دو بخش شهر و روستا در حال فعالیت و نیروهای ارتش، سپاه و بسیج به شدت پای کار هستند و هلال احمر در حال امدادرسانی به مجروحان است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 118 پس لرزه در این شهرستان رخ داده اما خسارتی به دنبال نداشته است عنوان کرد: از ساعت 23:30 شب گذشته بیمارستان صحرایی در پادگان ابوذر ارتش راه‌اندازی شد و انتقال 250 مجروح به این بیمارستان توسط خود ارتش انجام شد.

سنجابی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی در محوطه خود بیمارستان سرپل‌ذهاب برپا شده است گفت: متاسفانه ساختمان بیمارستان سرپل‌ذهاب به صورت جدی آسیب دیده است و از ظرفیت بیمارستان صحرایی در مرز خسروی نیز استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون 20 بالگرد در حال انتقال مجروحان هستند عنوان کرد: شب گذشته برق این شهرستان قطع شد و وصل آن نیز خطراتی را به دنبال داشت اما امروز برق بخشی وصل شده است و مابقی نیز تا عصر امروز وصل می‌شود.

سنجابی با بیان اینکه چند تیم با سگ‌های زنده‌یاب در حال خارج کردن مصدومان از زیر آوار هستند افزود: مردم این شهرستان اکنون نیازمند اقلامی همچون پتو، مواد خوراکی سرد و آب معدنی هستند و از مردم انتظار می‌رود از ایجاد ترافیک در محورهای این شهرستان خودداری کنند.
تسنیم
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر