bazarnews

کد خبر: ۳۵۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۰
عضو هیات تطبیق و بررسی مصوبات دولت گفت: هم اکنون، آمار کشته شدگان زلزله غرب کشور ،350 نفر اعلام شده است اما پیش بینی می کنیم که این عدد به 2000 نفر هم برسد.
بازار نیوز - سعید حیدری عضو هیات تطبیق و بررسی مصوبات دولت  اظهار کرد:دو شهر قصر شیرین و سرپل ذهاب و روستاهای آنها بیشترین صدمات را از زلزله دیده اند. آب، برق وگاز این دوشهرستان قطع شده و خسارات سنگینی از جمله تخریب چند مدرسه و ساختمان دیگر به روستاها و شهرستانهای منطقه وارد آمده است.

نماینده مردم کرمانشاه در دوره نهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شغل بیشتر مردم در مناطق زلزله زده،کشاورزی است،اضافه کرد: به دلیل نبود مراکز صنعتی در این حوزه،آماری از آسیب دیدن کارخانه ای اعلام نشده است.

وی با اشاره به کمک های صورت گرفته به مناطق زلزله زده،اعلام کرد:سازمان های مختلفی همچون هلال احمر،سپاه،ارتش و نهادهای مردمی کمک های خوبی کداشته اند اما هنوز کافی نیست و نیاز به کمک بیشتری است.

حیدری ادامه داد:سگ های زنده یاب به منطقه ارسال شده و چادرهایی برای اسکان آوارگان در نظر گرفته شده است اما به دلیل دمای پایین این حوزه،نیاز به پتو و وسایل گرمایشی همچنان احساس می شود.

وی اضافه کرد:دولت باید هرچه سریعتر جلسه ای تشکیل داده و از بودجه مواجهه با بحران ،در جهت کاهش صدمات وارد شده به مردم زلزله زده استفاده کند.

حیدری در پایان از همه مردم و مسوولان خواست که در جهت کمک به زلزله زدگان از هیچ اقدامی فروگذار نکنند زیرا افزایش کمک های مردمی باعث کم شدن آمار کشته شدگان خواهد شد.
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر