bazarnews

کد خبر: ۳۵۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
نماینده مردم پاوه و اورامانات نیاز شدید مناطق زلزله‌زده به وسایل گرمایشی، اقلام خوراکی و چادر را اعلام کرد.
بازار نیوز - نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: محورهای مواصلاتی شهرستان ثلاث باباجانی تا حدودی قطع شده است.

شهاب نادری با اشاره به وقوع زلزله در استان کرمانشاه، اظهار داشت: تمامی مسئولان مربوطه الان وایمار هستند اما سرعت انجام کار بسیار پایین است.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه اکنون‌ نقطه صفر مرزی شهرستان را ثلاث باباجانی قرار داریم" اضافه کرد: اکنون آمار دقیقی از تعداد کشته‌شدگان حادثه زلزله شب گذشته در دست نیست.

وی با اعلام اینکه امکانات امدادرسانی انجام‌شده پاسخگوی این‌حجم تخریبی نیست عنوان کرد: این امکانات تنها پاسخگوی 20 درصد از مردم است و مردم از امکانات محدود گرمایشی در حال استفاده هستند.

نادری با تصریح به اینکه محورهای مواصلاتی شهرستان ثلاث باباجانی تا حدودی قطع شده است، گفت: نیروهای امدادی جاده‌های شهرستان ثلاث‌باباجانی در حال تلاش برای بازگشایی هستند.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شدت تخریب روستاها بسیار بالا است عنوان کرد: بیش از 70 تا 80 درصد روستاها به‌شدت تخریب شده و با آسیبهای جانی فراوان همراه بوده است.

وی با ابراز اینکه بیش از 900 مصدوم در منطقه پاوه و‌ اورامانات به بیمارستان منتقل شدند، گفت: ‌‌‌‌‌در این منطقه بیش از 160 نفر از مردم فوت شدند.

نادری با اظهار اینکه شهرستان پاوه و‌ اورامانات تنها یک مرکز درمانگاه شبانه‌روزی دارد که جوابگوی بیماران روزانه نیست، گفت: به همین خاطر مجبور به برپایی بیمارستان صحرایی شدیم و از لحاظ امکانات و تجهیزات در یک وضعیت بحرانی قرار داریم.

وی با تأکید به اینکه "از مسئولان مربوطه تقاضا داریم هرچه سریعتر به این مشکلات و مدیریت بحران بپردازند" افزود: از لحاظ امدادرسانی هلال‌احمر و‌ اورژانس کشور اقدامات فوری‌تری در دستور کار خود قرار دهند.

نادری با بیان اینکه بیمارستانهای​ استان کرمانشاه به‌شدت نیازمند امکانات و تجهیزات فوری است، گفت: برخی از محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه به‌صورت موقت باز است.

وی با اعلام اینکه "در شهرستان پاوه و‌ اورامانات با قطعی گاز و آب مواجه هستیم" عنوان کرد: اکنون آب معدنی بین مردم توزیع می‌شود و از مردم درخواست داریم در صورت امکان وسایل سرمایشی، گرمایشی، اقلام خوراکی و‌ چادر بین زلزله‌زدگان توزیع شود.
تسنیم
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر