bazarnews

کد خبر: ۳۵۶۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
صحن علنی امروز بهارستان با حاشیه‌هایی همراه بود.
نطق امروز جواد کریمی قدوسی نماینده اصولگرای مشهد، پاسخی بود به نطق دو روز پیش مسعود پزشکیان نایب رئیس اصلاح طلب مجلس که با اشاره به حواشی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ خواستار حل مشکل محصورین شده بود.

 نطق امروز کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در صحن علنی امروز (چهارشنبه 24 آبان ماه) لحظاتی نظم جلسه را بر هم زد و موجب درگیری لفظی میان تعدادی از نمایندگان شد.

وی که به عنوان اولین ناطق در پشت جایگاه قرار گرفته بود با اشاره به نطق روز دوشنبه پزشکیان نایب رئیس اول مجلس که درباره فتنه 88 و انتقاد از نحوه برخورد با رئیس دولت اصلاحات مطالبی را بیان کرده بود، گفت در حالی که  امروز مشکل اصلی مردم بیکاری، رکود، موسسات مالی و ...است؛ این سخنان مطرح می‌شود اما مدارک فتنه 88 در ۱۰۴ صفحه با امضای وزارت اطلاعات، سپاه، ناجا و تمام مراکز نظارتی موجود است و آن را به رئیس مجلس تقدیم می‌کنم و به دو نائب رئیس مجلس هم توصیه می‌کنم که این اسناد را مطالعه کنند.

در میان نطق کریمی‌قدوسی لاریجانی که در صندلی ریاست جلسه نشسته بود جای خود را به پزشکیان داد تا وی اداره جلسه را به عهده بگیرد اما کریمی‌قدوسی که درگیر اظهارات نطق خود بود متوجه این ماجرا نشد و در پایان نطق خود تأکید کرد می‌خواهد این برگه‌های مدارک مبنی بر عاملان فتنه را به لاریجانی رئیس جلسه بدهد و خوب است پزشکیان نایب رئیس هم آن را مطالعه کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در پایان نطق خود به سمت جایگاه ریاست جلسه برگشت و مدارک را به پزشکیان تحویل داد که در این زمان پزشکیان می‌خواست با استفاده از اصل 79 پاسخ اظهارات کریمی قدوسی را با حدیثی از امام علی (ع) بدهد که حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و کوهکن نماینده مردم لنجان به سمت جایگاه هیئت رئیسه آمدند و ضمن انتقاد شدید به پزشکیان اعلام کردند که نمی‌تواند پاسخ کریمی قدوسی را بدهد.

در این میان تعدادی دیگری از نمایندگان هم به آن سمت هجوم آوردند نمایندگانی چون شیخ، ساداتی‌نژاد، محبی‌نیا، پارسایی، پورمختار، تابش، آزادخواه و... اما نمایندگان موافق و مخالف پاسخگویی پزشکیان آغاز به بحث با یکدیگر کردند و برای مدتی به صورت گعده بزرگ در مقابل جایگاه هیئت رئیسه قرار گرفتند که امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس از جایگاه به پایین آمد و نمایندگان را به سوی کرسی‌های خود هدایت کرد.

پزشکیان از پشت میکروفون اعلام کرد که وی می‌توانست بر اساس اصل 79 پاسخ کریمی‌قدوسی را بدهد اما فعلا از بیان آن صرف نظر می‌کند.
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر