bazarnews

کد خبر: ۳۶۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴
نامزد شکست‌خورده انتخابات آمریکا ضمن انتقاد از دونالد ترامپ مدعی شد او «عروسک خیمه شب بازی» رئیس‌جمهور روسیه است.
بازار نیوز - به گزارش نشریه هیل، «هیلاری کلینتون»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز جمعه در یک مصاحبه اعلام کرد معتقد است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عروسک خیمه شب بازی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است.

هیلاری کلینتون در دوره رقابت‌های انتخاباتی سال گذشته میلادی ادعا کرده بود که اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، به عروسک خیمه شب بازی ولادیمیر پوتین تبدیل خواهد شد. در مصاحبه روز گذشته هم زمانی که از کلینتون پرسش شد آیا وی همچنان همین عقیده را درباره ترامپ و پوتین دارد، او گفت: «بله همینطور است. من نمی دانم چطور رئیس جمهور آمریکا با همه نگرانی هایی که درباره مشروعیت انتخابات ریاست جمهور ما وجود دارد می تواند در هنگام ملاقات با ولادیمیر پوتین بگوید: خب می دانید او (پوتین) دوباره به من گفت که در انتخابات مداخله نکرده است! »

وی در ادامه افزود: نمی توانم باور کنم که او اینقدر بی تجربه است. من فکر می کنم که او انتظار دارد ما هم همانند خودش بی تجربگی از خود نشان دهیم؛ اما این یک حمله سایبری بزرگ به آمریکاست.

کلینتون همچنین تاکید کرد: به نظر من تحقیقات در خصوص دخالت روسیه در انتخابات آمریکا باید ادامه داشته باشد.

در واقع کلینتون در سخنانش به اظهارات هفته گذشته ترامپ اشاره می کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران گفته بود: وقتی ولادیمیر پوتین دخالت در انتخابات آمریکا را تکذیب می کند، یعنی واقعا این کار را نکرده است. هربار که او مرا می بینید می گوید من این کار را نکردم و من فکر می کنم وقتی او چنین حرفی می زند یعنی در انتخابات مداخله نکرده است.

این در حالیست که آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی شده اند که روسیه سعی داشته است میلیون‌ها رأی دهنده آمریکایی را در دوره انتخابات ریاست جمهوری 2016 تحت تأثیر قرار دهد.

به دنبال خبرساز شدن اظهارات ترامپ درباره پوتین، او سعی کرد از گفته های خود درباره رئیس جمهور روسیه عقب نشینی کند، به همین دلیل اعلام کرد: درباره اینکه من حرف های پوتین را باور دارم یا نه باید بگویم من بیشتر نتایج آژانس های اطلاعاتی خودمان را قبول دارم.

کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا با کسب 3 میلیون رأی مردمی بر دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه پیروز شد؛ اما نتوانست در آرای الکترال دونالد ترامپ را شکست دهد. از زمان پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، وی تاکنون بارها وارد جنگ لفظی با کلینتون شده است.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در حساب توییتر خود هیلاری کلینتون را بدترین و بزرگترین بازنده تاریخ خواند و گفت بهتر است کلینتون 3 سال دیگر شانس خود را دوباره امتحان کند.
باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: ترامپ ، پوتین ، کلینتون
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر