bazarnews

کد خبر: ۳۶۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
برآورد خسارت 89 میلیارد ریالی به بخش شیلات مناطق زلزله‎‌زده کرمانشاه کار را برای شیلات مشکل کرده است.
بازار نیوز - مدیرکل شیلات استان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود زلزله خسارت بیش از 89 میلیارد ریالی به بخش شیلات مناطق زلزله زده وارد آورده باشد.
 
سید فرزاد افضلی  با بیان اینکه بخش شیلات مناطق زلزله زده از دو جهت ابنیه و تاسیسات و تلفات آبزیان دچار خسارت شده‌، اظهار کرد: در مجموع برآورد می‌شود ابنیه و تاسیسات شیلاتی مناطق زلزله زده بیش از 27 میلیارد ریال خسارت دیده باشند.

افضلی با بیان اینکه بر اساس برآوردها دو میلیون و 90 هزار قطعه ماهی در زلزله تلف شده‌اند، گفت: ارزش این میزان ماهی 62 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

مدیر کل شیلات کرمانشاه سپس تعداد بهره برداران بخش شیلات که زلزله اخیر به آنها خسارت وارد آورده را 99 نفر اعلام کرد و افزود: 50 نفر از این بهره برداران قصرشیرینی هستند.

وی یادآور شد: تعیین دقیق میزان خسارت به مزارع و استخرهای پرورش ماهی با توجه به گل آلود بودن منابع آبی رودخانه‌ها و سراب‌ها پس از شفاف شدن آب و تخلیه کامل استخرها امکان پذیر است.

وی بیان کرد:  برخی از واحدهای پرورش آبزیان در مناطق زلزله زده استان بیمه نداشته‌اند.

افضلی اضافه کرد: در منطقه ریجاب در اثر ریزش کوه و برخورد سنگ با اتاقک های کارگری، متاسفانه 2 تن از پرورش دهندگان شیلات که در آن مکان حضور داشتند، جان باختند.
ایسنا
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر