bazarnews

کد خبر: ۳۶۲۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۰
دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در ادامه تحصن‌های اعتراض آمیز خود به روند آزمون‌های استخدامی وزارت نفت، امروز به صورت نمادین پیکر این دانشگاه را تشییع کردند.
بازار نیوز -  دانشجویان دانشگاه صنعت نفت که از عصر پنج‌شنبه تحصن خود در سطح دانشگاه را آغاز و ضمن تعطیلی کلاس‌های درس اعلام کرده بودند تا زمانی که پاسخی کتبی مبنی بر اعلام وضعیت استخدامی خود از سوی وزارت نفت دریافت نکردند به تحصن خود ادامه می‌دهند، امروز در مراسم تشییع نمادین پیکر دانشگاه نفت استعفاء دسته جمعی هیئت رئیسه این دانشگاه را خواستار شدند.


شرایط استخدامی برای فارغ‌التحصیلان هر سال سخت‌تر می‌شود

یکی از دانشجویان شرکت کننده در این تحصن  با تصریح کرد: ضعف شدید مدیریتی در دانشگاه صنعت نفت، در سال‌های گذشته منجر به از بین رفتن ابهت و جایگاه دانشگاه صنعت نفت شده است، به گونه‌ای که شرایط استخدامی برای فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هر سال سخت‌تر می‌شود و اکنون این مسئله به یک موضوع غیرممکن تبدیل شده است؛ تا جایی که امروز، اکثر فارغ‌التحصیلان آینده این دانشگاه، حتی اجازه شرکت در آزمون استخدامی وزارت نفت را نیز ندارند.

استعفای هیئت رئیسه تنها راه نجات و احیای دانشگاه نفت

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت مدعی هستند: با وجود اینکه 33 ماه از مدیریت هیئت رئیسه کنونی می‌گذرد، همچنان شاهد سیر نزولی و "مرگ تدریجی" دانشگاه هستیم که قطعا علت این امر ضعف و ناکارآمدی تیم مدیریتی در حفظ امتیازات دانشگاه (از جمله حفظ اولویت استخدامی و حفظ امتیاز امریه) است و تنها راه نجات و احیای وضعیت کنونی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، را استعفای دسته جمعی هیئت رئیسه دانشگاه عنوان می‌کنند.


دانشجویان دانشگاه صنعت نفت یادآور شدند: لازم می‌دانیم که اعلام کنیم، این حرکت صرفا یک مطالبه صنفی بوده و هرگونه بهره برداری سیاسی از آن ممنوع است.
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر