bazarnews

کد خبر: ۳۶۲۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
آزادسازی قیمت بلیت قطار و اقلام خوراکی به زودی توسط دولت اجرایی می شود.
بازار نیوز - دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: امکان آزادسازی قیمت در بخش حمل و نقل ریلی و کره خوراکی که در سبد خانوار از اهمیت کمتری برخوردار است وجود دارد.

 محسن بهرامی ارض اقدس در حاشیه نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: در میان چندین هزار قلم کالای موجود در کشور تعداد کالاهای محدودی مشمول نظارت و قیمت‌گذاری دولت هستند که عمده آن معیشتی است و دولت مرتب نرخهای آن را رصد می‌کند تا اتفاقی نیفتد.

دبیر ستاد تنظیم باز گفت: کالا و خدماتی مانند گوشت، مرغ، تخم‌مرغ، قندوشکر، حمل و نقل شهری و بین‌شهری، آب و برق و گاز برای مردم مهم است که دولت نیز درباره آن حساسیت دارد و منظور از آزادسازی قیمت‌ها آزادسازی همه اقلام یاد شده نیست.

وی گفت: در گذشته قیمت حمل و نقل هوایی را آزاد کردیم و از قیمت‌گذاری خرج شد. در این مدت شاهد رضایتمندی بیشتر مردم هستیم و نرخ‌ها به غیر از زمان پیک کاهش یافته است و شرکتهای خدمت‌رسان و ایرلاین‌ها راضی‌تر هستند.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: در این شرایط به جای آنکه دلالی صورت گیرد و آژانس‌ها از شرایط موجود سوءاستفاده کنند افزایش نرخ بلیت در زمان پیک مصرف نصیب خود ایرلاین‌های فعال می‌شود و افرادی که ضرورتی ندارند در ایام خاص سفر کنند می‌توانند بلیت ارزانتری خریداری کنند.

وی یادآور شد: همه این تجربه‌ها باعث شد که معاون اول رئیس جمهور تکلیف کند که دبیرخانه (ستاد تنظیم بازار) اقدام به بررسی آزادسازی قیمت برخی اقلام و خدمات تحت نظارت دولت کند.

ارض اقدس در پایان سخنان خود گفت: امکان آزادسازی قیمت در بخش حمل و نقل ریلی و کره خوراکی که در سبد خانوار از اهمیت کمتری برخوردار است وجود دارد و شاید آزادسازی نرخ این خدمات و کالا زمینه رقابتی‌سازی را در بازار فراهم آورد.
 تسنیم

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر