bazarnews

کد خبر: ۳۶۲۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس نسبت به حرکتی که علیرضا بیرانوند نسبت به هواداران انجام داد، واکنش تندی نشان داد.
ضیا عربشاهی در خصوص حرکت علیرضا بیرانوند در بازی مقابل پدیده که هواداران پرسپولیس را به سکوت دعوت کرد، اظهار داشت: به عنوان یک ورزشی که سال‌ها در پرسپولیس بازی کردم، حرکت او اصلاً پسندیده نبود. امثال علیرضا بیرانوندها، ضیا عربشاهی‌ها و علی پروین‌ها را همین هواداران تبدیل به این اسم‌ها کردند. درست است که ما تمرین می‌کنیم، تلاش داریم و فوتبال بازی می‌کنیم، اما شرایط روحی و روانی که هواداران ایجاد می‌کنند، بسیار تأثیرگذار است. اگر یک هفته بهترین تمرین را هم داشته باشی، اما تمرکز و روحیه نداشته باشی، نمی‌توانی کاری کنی.

وی افزود: بیرانوند نباید این حرکات را انجام بدهد و این اولین بار او هم نیست. یکی دو بازیکن دیگر هم چند بار این کار را کرده‌اند، چون ارزش پیراهنی که تن‌شان است را نمی‌دانند. زمانی که ما در پرسپولیس بازی می‌کردیم، بیرون از ایران پول‌هایی به بازیکنان زمان ما می‌دادند که به خاطر ارزش پیراهن و هواداران نرفتیم. آدم باید جنبه همه چیز را داشته باشد. وقتی خدا با او قهر می‌کند باید بنشیند و ببیند از کجا می‌خورد و زمانی هم که محبت می‌بیند، باید شکرگذار باشد. بیرانوند چند سال پیش که در نفت بود، چه کسی او را می‌شناخت؟ او در پرسپولیس بیرانوند شده است.

پیشکسوت پرسپولیس در واکنش به این مسئله که اگر در زمان شما چنین حرکاتی از سوی بازیکنی رخ می‌داد چه شرایطی برای او رقم می‌خورد، گفت: خدا را شکر می‌کنم زمان ما فوتبالیست‌هایی بودند که واقعاً فوتبالیست بودند و ادعایی نداشتند. ما در دهه 60 بازی می‌کردیم که هیچ تیمی حریف پرسپولیس نبود و 13 بازیکن ملی‌پوش داشتیم که 11 نفر می‌توانستند بازی کنند و دو ملی‌پوش نیمکت‌نشین می‌شدند. با این حال هیچکس صحبتی نمی‌کرد و اعتراضی نداشت، چون علی پروین بلد بود با بازیکنان چه کار کند. اگر پرسپولیس اکنون 35 میلیون هوادار دارد، 30 میلیون آن برای زمانی است که ما در پرسپولیس بازی می‌کردیم. هواداران ما و استقلال در سرما و گرما می‌آمدند و برای بازیکن‌ها ارزش قائل می‌شدند و این ارزش متقابل بود. الان اوضاع خیلی بد شده است، بازیکن راحت مصاحبه می‌کند که آینده‌ام مهم‌تر از تیم است، می‌خواهم بروم و حرمت هواداران را هم رعایت نمی‌کند.
تسنیم
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر