bazarnews

کد خبر: ۳۶۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
حسن روشن گفت: این استقلال تیم بشو نیست. انتخاب کنندگان شفر جواب مردم را بدهند.
بازار نیوز - پیشکسوت استقلال گفت: آنهایی که این سرمربی را برای استقلال انتخاب کردند امروز باید نتیجه کارشان را ببینند و جوابگوی مردم باشند.

تیم استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر در مصاف با تیم قعر جدولی سیاه جامگان هم موفق به کسب پیروزی نشد تا همچنان بر نوار ناکامی در فصل هفدهم لیگ برتر حرکت کند.

حسن روشن در گفت و گو با مشرق، درباره علل عدم نتیجه گیری استقلال در این فصل و راهکارهایی که می توان این تیم پرطرفدار را از این وضعیت نجات داد حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

*استقلال باز هم نتیجه نگرفت؟

- این تیم در کیش هم نتوانست منتخب جزیره را ببرد. این روند کاملا مشخص می کند که از ابتدای لیگ چه اتفاقاتی در این تیم رخ می داده است. خریدهای بی حساب و کتاب و تغییر تیمی که فصل قبل به خوبی راهش را پیدا کرده بود، همه و همه بیانگر این نکته است که مدیریت راهبردی صحیحی در کارها وجود نداشته و این هم حاصلش شده است.

* اما این تیم پرمهره است؟

- مهره که امتیاز نمی آورد. تیم باید بازی کند و ببرد تا امتیاز بگیرد. وقتی مهره ها هیچ هماهنگی با هم ندارند و اصطلاحا در زمین مسابقه به هم زنجیر نیستند و هر کسی برای خودش بازی می کند تیم نتیجه نمی گیرد. این روند تا آخر فصل هم نتیجه ای برای استقلال ندارد و در نهایت هم اتفاقی بهتر از ماندن در لیگ برتر برای این تیم نمی افتد.

* تغییرات در کادر فنی درست نبود؟

- به نظر می رسد که باشگاه قصد داشت با این کار یک شوک به تیم وارد کند ولی در انتخاب سرمربی هم درست کار نشد. کمیته فنی و آکادمی تیم های پایه، دو رُکن مهم در هر باشگاه هستند. وقتی کمیته فنی استقلال اینقدر حرف گوش کن بودند که فقط حکم این مربی را امضا کردند نتیجه اش همین می شود. باشگاه رسما اعلام کرد با این مربی در امارات دیدار داشته و قرار و مدار برای سرمربیگری را آنجا گذاشته اند. در تهران هم کمیته فنی که البته همه از دوستان من هستند ولی به نظر می رسد که نقشی در این انتخاب نداشتند فقط زیر برگه جذب این مربی را امضا زدند و حالا هم همان ها باید جوابگوی این مردم باشند.

* اما برخی معتقدند استقلال فقط یک تمام کننده می خواهد تا از این شرایط خارج شود؟

- البته که این تیم به این شکل باقی نمی ماند و بالاخره از این وضعیت بیرون می آید. چون اگر کادر فنی هم به فکر تیم نباشد و فقط برای کار و کاسبی در استقلال مشغول بکار باشد این بچه ها برای خود، آینده و آبروی شان احترام قایل هستند و در سالی که منتهی به جام جهانی است می خواهند به نفع خودشان بازی کنند. به هر حال همه آنها باید فصل بعد حرفی برای گفتن داشته باشند تا به یک تیم دیگر بروند یا همین جا قراردادشان را تمدید کنند.

* راهکار چیست؟

- این استقلال بیمار است. مهاجمی که توپ را در دو قدمی دروازه بیرون می زند با ترس بازی می کند. باید مشکل تیم را از ریشه و با روش های روانشناسی حل کرد تا مشکل برطرف شود وگرنه این روند ادامه خواهد داشت و این استقلال تیم بشو نیست.
مشرق
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر