bazarnews

کد خبر: ۳۸۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
بازار سکه و ارز برای امروز بار دیگر در دور گرانی قرار گرفت؛ به طوری که دلار خود را به کانال ۱۵ هزار رساند و نوسانش را با نرخ‌های بالای ۱۴ هزار تومان ادامه داد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا:روز اول هفته جاری زمان پرنوسانی برای ارز و به دنبال آن سکه نبود و در روز گذشته قیمت دلار حتی تا ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان هم کاهش داشت و یورو به حدود ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. اما از معاملات شبانه مشخص بود که بار دیگر قیمت‌ها صعودی شده و نرخ ارز بالا رفته است. این جریان اثر خود را امروز (یک‌شنبه) بر بازار گذاشت و دلار با روندی صعودی مسیر خود را آغاز کرد؛ به‌گونه‌ای که از حدود ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت‌ها کلید خورد و تا ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان هم معامله شد و تا زمان تنظیم این گزارش دلار تا ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان و یورو نیز در حدود قیمتی ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌شود.

فعالان بازار ارز انتشار برخی اخبار سیاسی از شب گذشته و همچنین تعطیلات پیش رو را از عوامل افزایش قیمت ارز می‌دانند که در کنار این موجب رشد تقاضا در بازار شده است، آن هم در شرایطی که در حال حاضر کمتر دارندگان ارز به دلیل انتظارات پیش رو برای فروش به بازار می‌آیند.

به روال معمول به دنبال رشد قیمت ارز نرخ‌ها در بازار سکه نیز صعودی پیش رفت؛ به‌گونه‌ای که سکه تمام بهار آزادی که در روز گذشته تا چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت در آخرین معاملات امروز به چهار میلیون و ۵۵۷ هزار تومان رسیده است. هر قطعه نیم سکه تا دو میلیون و ۱۲۱ هزار تومان، ربع یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی تا ۶۴۲ هزار تومان معامله شد.

همچنین در بازار طلا افزایش قیمت ثبت شده و هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۳۹۴ هزار و ۱۰۰ تومان و هر مثقال طلای آب شده تا یک میلیون و ۷۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید این در حالی است که هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۱۹۴ دلار و ۱۰ سنت معامله شده است.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر