bazarnews

کد خبر: ۳۸۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
نماینده تهران از جلسه بررسی FATF خبر داد :
دیروز به دعوت لاریجانی و با حضور وزرای اطلاعات، خارجه، رئیس کل بانک مرکزی؛ رئیس سازمان اطلاعات سپاه چالشهای تصویب FATF بلحاظ فنی و کارشناسی بررسی گردید.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز : علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی خود به بیان توضیحاتی در مورد جلسه دیروز در مورد بررسی FATF پرداخت.

روز گذشته به دعوت دکتر لاریجانی و با حضور وزرای اطلاعات، خارجه، رئیس کل بانک مرکزی؛ رئیس سازمان اطلاعات سپاه، رییس کمیسیون امنیت ملی، روسای فراکسیونهای امید و مستقلین و نمایندگان شورای نگهبان و وزات اقتصاد، چالشهای تصویب کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (مربوط به FATF) بلحاظ فنی و کارشناسی بطور مبسوط بررسی گردید.

 در ابتدای جلسه دکتر لاریجانی توضیح دادند نظرات رهبری در خصوص کنوانسیونها که در دیدار با نمایندگان مجلس بیان شده بطور عام ناظر بر مطلق کنوانسیونها بوده و برای رسیدگی به این لوایح توسط مجلس مقام رهبری مخالفتی نداشته اند.

 بجز یک سازمان، همه مسئولین حاضر در جلسه بر ضرورت تصویب لایحه اجماع قاطع داشتند.

 پس از انجام اصلاح شکلی در لایحه توسط کمیسیون امنیت ملی ظرف هفته جاری، گزارش نهایی به هیات رئیسه مجلس ارسال خواهد شد.

 معاونین حقوقی دستگاهها نیز در جلسه حضور داشتند و در خصوص شروط الحاقی کمیسیون امنیت ملی به لایحه، نظرات فنی ارائه شد.

 فراکسیون ولایی به رغم دعوت قبلی، این جلسه مهم را تحریم کردند و هیچ نماینده ای از سوی آنها در جلسه حاضر نبود.

 آقایان اکرمی (سرپرست وزارت اقتصاد)، عراقچی، کدخدایی در جلسه حضور داشتند.

 در حاشیه این جلسه وزیر اطلاعات از آقای تائب گلایه کرد که چطور شایعه شده که فرزند من بازداشت شده است و آقای تائب با خنده گفت همانطور که شایعه شده خود من سه روز است که در بازداشت هستم.

 فضا سازیهای سیاسی و سازماندهی شده در سطح وسیع در جامعه با واقعیت لوایح مرتبط با FATF فاصله نجومی دارد و موج هشدار و تهدید نمایندگان و مجلس (که همچنان ادامه دارد) با هدف جلوگیری از تصویب این لوایح مغایرتی آشکار با فضای دموکراسی و حق رای آزاد نمایندگان دارد.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر