bazarnews

کد خبر: ۳۹۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان اظهار داشت:
مجید قدیری گفت:ایران امروز هجدهمین کشور تولید کننده خوراک دام در دنیا شناخته می شود.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز : در حال حاضر افزون بر ۸۰ تا ۹۰ درصد از مواد اولیه تولید خوراک دام به سبب مشکلاتی همچون کم آبی و اقلیمی از خارج وارد و مورد مصرف قرار می گیرد.

وی ضمن اشاره به مصرف سالانه ۲۰ میلیون تن انواع خوراک دام، طیور و آبزیان در کشور اظهارداشت: از این میزان خوراک بیش از ۱۱ میلیون تن در واحدهای صنعتی تولید می شود.

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: تولیدات صنایع خوراک دام در کشور روز به روز در حال افزایش است.

وی افزود: بازار خوراک دام به دلیل مباحث کمی و کیفی هر روز نسبت به گذشته از رونق بهتری برخوردار است.

موافق قدیری اظهارداشت: فرآوری غذای دام به شکل علمی و اصولی موجب کاهش قیمت، خوش مزگی، افزایش کیفیت و بازار پسندی محصولات پروتئینی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: میانگین قیمت نهاده های دامی وارداتی مانند ذرت در حال حاضر یک هزار و ۲۸۷ تومان، کنجاله سویا دو هزار و ۵۵۶ تومان و جو یک هزار و ۳۷۷ تومان است.
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان همچنین در خصوص قیمت خوراک صنعتی و آماده مصرف دامی نیز به رادیو اقتصاد افزود: متوسط نرخ کنسانتره دامی یک هزار و ۴۸۰ تومان، خوراک مرغ تخمگذار و گوشتی به ترتیب یک هزار و ۵۸۰ و دو هزار تومان است.

وی ادامه داد: ایران یک کشور واردکننده در عرصه نهاده های دامی است بنابراین سیاست های کشور باید با سیاست های جهانی مطابقت داشته باشد.

موافق قدیری گفت: پیشروی اقتصاد کشور باید به سمتی باشد تا بتواند نوسانات قیمتی در بحث تامین نهاده ها و مواردی از این دست را پوشش دهد.

وی افزود: قدرت درآمد و سرانه مصرف محصولات پروتئینی در مملکت باید به قدری بالا باشد که نوسانات این چنینی خیلی به چشم مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شیر، گوشت و تخم مرغ جلوه گری نکند.

رادیو اقتصاد

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر