bazarnews

کد خبر: ۴۳۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
چینی ها قصد دارند در تاریخ هشتم دسامبر برای نخستین بار یک فضاپیما را به نیمه تاریک کره ماه اعزام کنند. این فضاپیما گنگ ۴ نام دارد.

به گزارش استاندارد، در مورد نیمه تاریک ماه که همیشه پشت به زمین قرار دارد و نور چندانی دریافت نمی کند، اطلاعات زیادی وجود ندارد و قرار است در جریان این بررسی علمی مشخص شود آیا در این بخش از کره ماه امکان رویش هیچ گیاهی و تداوم حیات وجود دارد یا خیر.

در جریان این ماموریت یک ماه نورد توسط یکفضاپیما بر روی سطح این قمر زمین قرار می گیرد. پرتاب فضاپیمای یادشده از مرکزماهواره ای Xichang در استان سیچوان صورت می‌گیرد. این فضاپیما در نزدیکیقطب جنوب مستقر می شود و از منطقه فرود تصویربرداری خواهد کرد. بررسی لایه های مختلف کره ماه با استفاده از یک فناوریپیشرفته راداری از جمله دیگر وظایف محوله به فضاپیمای چینی در این ماموریت است.

ماه نورد چینی هم ترکیبات معدنی این سیارهرا با استفاده از اسپکترومتر مادون قرمز بررسی می کند تا بتوان به سیر تکامل ماه و تغییرات رخ داده در ان پی برد. اولین بار در سال 1959 فضاپیمای بدون سرنشین روسی به نام لونا 3 از نیمه تاریک ماه عکس برداری کرد، اما تا به حال هیچ فضاپیمایی بر روی این قسمت از ماه فرود نیامده است.

 

فارس

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر