bazarnews

کد خبر: ۴۳۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶
شبکه آمریکایی:
شبکه آمریکایی در گزارشی درباره نشست روز گذشته شورای امنیت سازمان ملل برای رایزنی درباره برجام نوشت: «مایک پامپئو در سازمان ملل در حمله به توافق هسته‌ای ایران تنها بود».

شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» در گزارشی درباره مواضع ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا در نشست روز گذشته شورای امنیت سازمان ملل اذعان کرد که او در حمله و انتقاد شدید از توافق برجام «تنها» بود.

نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع استماع گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و برجام چهارشنبه (دیروز) با حضور وزیر خارجهآمریکا برگزار شد و او در این نشست ضمن ایراد انواع اتهام‌زنی‌های بی اساس علیه ایران، از خروج غیرقانونی دولت «دونالد ترامپ» از برجام دفاع کرد.

شبکه «ان‌بی‌سی‌ نیوز» در این باره گزارش داد: «آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل در حملات لفظی و انتقاد شدید از توافق هسته‌ای ایران تنها بود و سازمان ملل،اتحادیه اروپا و چندین متحد اروپایی (آمریکا) ضمن تمجید از این توافق، درباره تصمیم آمریکا برای خروج از آن ابراز ناامیدی کردند».

وزیر خارجه آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل  از اعضای سازمان ملل خواست که فشارها علیه ایران را تشدید کنند چرا که به ادعای او «برجام نتوانست سبب توقف رفتارهای شرورانه رژیم ایران شود».

ان‌بی‌سی نیوز نوشت: «تقریبا همه ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل درباره موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی کردند اما به جز آمریکا بقیه حمایت خود را از توافق (برجام) ابراز داشتند و از "چالش‌هایی" که آمریکا در برابر آن ایجاد کرده، به انتقاد پرداختند».

در گزارش این رسانه آمریکایی به اظهارات نماینده اتحادیه اروپا در نشست شورای امنیت اشاره شده است. این مقام اروپایی در این نشست گفت: «در نتیجه خروج آمریکا و اعمال مجدد تحریم‌های ایران، برجام با چالش‌های قابل توجهی مواجه است. اتحادیه اروپا و ۲۸ کشور عضو به شدت درباره این تصمیمات آمریکا متاسف هستند».

ان‌بی‌سی نیوز در ادامه گزارش خود به مواضع اروپایی‌ها درباره برنامه موشکی و مواضع منطقه‌ای ایران هم اشاره کرد و نوشت: «چندین متحد اروپایی آمریکا شامل آلمان، بریتانیا و فرانسه نگرانی‌ها (درباره برنامه موشکی و مواضع منطقه‌ای ایران) را تکرار کردند  اما تک تک آنها از آمریکا به دلیل خروج از برجام به خاطر نگرانی‌ها درباره موشک‌های بالستیک انتقاد کردند و نمایندهآلمان در سازمان ملل هم گفت که آمریکا "به جای عوض کردن پوشک بچه، بچه را هم دور انداخته است"».

 

فارس

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر