bazarnews

کد خبر: ۴۵۵۸۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس مطرح کرد؛
درپی تغییر رویه بانک ها درپرداخت سود سپرده‌های بانکی از روزشمار به ماه‌شمار، بسیاری از کارشناسان بورسی پیش بینی می‌کنند که صندوق‌های سرمایه گذاری بیش از پیش مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

محمد رضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار تهران درباره موقعیت صندوق‌ها پس از تغییر رویه بانک‌ها در پرداخت سود به سپرده‌های بانکی کوتاه مدت گفت: امروز دومین روز از اجرا شدن پرداخت سود بانکی از روز شمار به ماه شمار است، از این رو برای قضاوت در خصوص نتیجه اعمال تغییر معیار پرداخت سود سپرده‌ها در تصمیمات سرمایه گذاران بسیار زود است و برای برآورد نتیجه باید تا پایان بهمن ماه صبر کنیم.

معتمد پیش بینی کرد، بخشی از سپرده های بانکی توسط سرمایه گذاران به سوی بازار سرمایه و خرید ابزارهای این بازار همانند خرید اوراق یا صندوق های سرمایه گذاری سرازیر شود.

وی ادامه داد: درشرایط حاضر بازدهی سرمایه گذاران در صندوق های سرمایه گذاری ناشی از عملکرد مدیران در مدیریت پرتفوی دارایی‌های صندوق است. ازسویی دیگر، بازدهی محقق شده سرمایه گذاران در صندوق بر اساس ارزش روز دارایی‌ها و به صورت روز شمار پرداخت می شود.

با توجه به اینکه امروز، پیش بینی تحلیل گران حکایت از انتقال بخشی از سرمایه‌ها به سمت صندوق‌های سرمایه گذاری پس از بهمن ماه را دارد، معتمدی مهمترین نقطه قوت این صندوق‌ها را شفافیت و انتشار ترکیب دارایی ها ونحوه کسب درآمد درسایت کدال دانست.

 

سنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
هاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۷۱۱۰۲۱۴۱۲۲۷
0
0
سلام علیکم
باگذشت40سال ازعمرانقلاب وکسب تجارب عدیده ازمون وخطا نشان ازعدم نگرش به تجارب گذشته داشته ومردم رادچاربحران مینماید .
نزول خواری وسوءاستفاده ازنیازهای مردمی که باپس اندازخودتوانائی سوداوری ازطریق دادوستدوامثالهم را نداشته وبقولی گوشت رابه گربه میسپارندبعددولت رادچاردرد سر میکنند دولت هم زیان مذکور را ازجیب مردم میپردازد.
همین امرنارضایتی پنهان را افزایش داده وگرانیها را دامن میزند .
ازخدابترسید ودست ازجیب مردم (ناتوان )برداشته وبرای توانمندیشان قدمهای استواربردارید.تاازخیلی مصائب جلوگیری کنید.
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر