bazarnews

کد خبر: ۴۷۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۲
یک سناتور آمریکایی گفت که محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی باعث از بین رفتن ۸۵ هزار کودک یمنی شده است.

«کریس مورفی» سناتور دموکرات گفت که در پی حمله ائتلاف سعودی و محاصره یمن، دست کم ۸۵ هزار کودک یمنی از گرسنگی و بیماری از بین رفته‌اند.

وی افزود: با وجود کشته شدن این تعداد از کودکان، برخی از حقوق‌دانان از ما می‌خواهند که نقش خود برای متوقف کردن این کابوس را ایفا نکنیم.

«مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در یمن نیز روز دوشنبه گفت که نیاز فوری دسترسی به انبار غلات محاصره شده در یکی از خطوط نبرد در شهر ساحلی الحدیده افزایش یافته است.

گریفیتس علت این امر را احتمال فاسد شدن غلات انبار شده دانست و توضیح داد که غلات برنامه جهانی غذا در آسیا‌های نزدیک دریای سرخ بیش از پنج ماه است که دست نخورده و در معرض خطر پوسیدگی قرار گرفته است.

به گزارش رویترز، این غلات برای تغذیه ۳.۷ میلیون نفر در ماه کافی است، جنگی که از تقریبا چهار سال پیش در یمن جریان دارد و تاکنون با کشته شدن ده‌ها هزار نفر و سقوط اقتصاد آن همراه بوده است، علاوه بر اینکه میلیون‌ها نفر را در آستانه قحطی زدگی قرار داده است.

سازمان ملل در تلاش است تا آتش‌بس و خروج نیرو‌های نظامی از الحدیده را عملی کند جایی که نقطه ورود اصلی بیشتر واردات به یمن است و در ماه دسامبر در سوئد بر سر آن میان طرف‌های یمنی توافق شده است.

 

فارس

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر