bazarnews

کد خبر: ۴۷۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
یک مقام مسئول، گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 10 هزار و 300 و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها 15 هزار تومان است.

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ، از ثبات نرخ مرغ نسبت به روزهای اخیر در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 9 هزار و 800 تا 10 هزار و 300 و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها 13 هزار و 500 تا 15 هزار تومان است.
به گفته وی، با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در همین حد باقی بماند و نوسان چندانی نداشته باشد.
یوسفی، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را 9 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را 12 تا 13 هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به نوسان نرخ نهاده‌های دامی، مرغداران نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار را قبول ندارند.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با انتقاد از توزیع مرغ گرم با نرخ مصوب 9 هزار و 800 تومان در میادین میوه و تره بار بیان کرد: با وجود آنکه تمامی آحاد جامعه به مرغ گرم ارزان قیمت در میادین میوه و تره بار دسترسی دارند، اما دلیلی ندارد که این مرغ در اختیار تمامی قشر‌ها قرار گیرد به طوریکه افراد با درآمد بالا مرغ ارزان قیمت خریداری کنند.
بیشتر بخوانید: اختلاف 40 درصدی قیمت مرغ دولتی با نرخ آزاد/ امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب برای مرغداران وجود ندارد 
وی ادامه داد: با توجه به آنکه دولت به سبب پرداخت یارانه در فروش مرغ گرم با نرخ مصوب زیان می‌کند، بنابراین این مرغ تنها باید در اختیار قشر‌های آسیب پذیر قرار گیرد. این درحالی است که با وجود تاکید مکرر بر این موضوع توجه چندانی صورت نگرفته است و حال باید منتظر ماند و دید که تصمیم جدید معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی برای توزیع مرغ و گوشت با نرخ مصوب چیست؟
این مقام مسئول با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی همچنان در بازار دو نرخی است، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و 600 تا یک هزار و 700 و کنجاله سویا 3 هزار و 900 تا 4 هزار تومان در بازار آزاد عرضه می‌شود که با نرخ مصوب خود فاصله معناداری دارد.
یوسفی در پایان با بیان اینکه کمبودی در توزیع مرغ شب عید نداریم، تصریح کرد: با توجه به جوجه ریزی مناسب در واحد‌های مرغداری، پیش بینی می‌شود که نوسان چندانی در بازار مرغ ایام پایانی سال اتفاق نیفتد.

برچسب ها: مرغ ، قیمت مرغ ، بازار مرغ
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر