bazarnews

کد خبر: ۴۷۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
دولت روسیه از برنامه ۳۹۰ میلیارد یورویی خود برای بازسازی اقتصاد روسیه تا سال ۲۰۲۴ رونمایی کرد.

این برنامه که در راستای تحقق وعده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کاهش جمعیت فقیر روسیه به نصف میزان فعلی و افزایش امید به زندگی مردم این کشور رونمایی شده است در ۱۳ سرفصل تهیه شده است. یک چهارم کل این مبلغ به تقویت زیرساخت‌های حیاتی اقتصادی در روسیه اختصاص خواهد داشت و هم چنین ۶۴.۴ میلیارد یورو برای تقویت راه‌ها و جاده‌ها و ایمنی خودروها در نظر گرفته شده است.

طبق این برنامه باید سهم نرم افزارهای روسی از نرم افزارهای مورد استفاده در نهادهای دولتی این کشور به ۹۰ درصد برسد. همچنین روسیه باید در زمره ۱۰ کشور پیشرو در نظام آموزشی جهان قرار گیرد و سهم صادرات غیرنفتی از صادرات این کشور از ۱۶۰ میلیارد دلار کنونی به ۲۴۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

قرار است دولت فدرال تنها نیمی از مبلغ مورد نیاز این برنامه را تأمین کند و قرار است دولت‌های محلی پنج تریلیون روبل و منابع غیر دولتی ۷.۵ تریلیون روبل از این برنامه را تأمین مالی کنند. دولت روسیه سال گذشته و پیش از رونمایی از برنامه عظیم سرمایه گذاری خود، نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از ۱۸ درصد به ۲۰ درصد افزایش داده بود.

دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه وعده داده است گزارش دستاوردها و اقدامات انجام شده تحت برنامه جدید دولت به صورت سالانه به مردم گزارش شود.

ایسنا/

برچسب ها: پوتین ، روسیه ، اقتصاد
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر