bazarnews

کد خبر: ۴۷۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۹
سفیر قطر در روسیه گفتگو‌ها با این کشور جهت خرید سامانه بسیار پیشرفته موشکی «اس-۴۰۰» را تایید کرد.

قطر خبر رایزنی‌ها با روسیه جهت خرید سامانه موشکی «اس-۴۰۰» را تائید کرد.

به نوشته وبگاه «نیو عرب» «فهد بن محمد العطیه» سفیر قطر در مسکو در مصاحبه با خبرگزاری «رویترز» ضمن تایید تمایل به خرید سامانه موشکی «اس-۴۰۰» گفت: «ما به عربستانی‌ها نمی‌گوییم که چه چیزی باید بخرند به همین صورت نیز اجازه نمی‌دهیم آن‌ها در روابط ما با روسیه دخالت کنند.»

سفیر قطر در مسکو افزود که به خاطر تحریم‌های اعمال شده بر روسیه در زمینه صادرات تسلیحاتی، تاکنون قراردادی بین دوحه و مسکو در این زمینه امضاء نشده است. این در حالی است که عربستان سعودی اعلام کرده که در صورت استقرار سامانه موشکی اس-۴۰۰ در قطر، اقدام نظامی انجام خواهد داد.

«پاول لدون» تحلیلگر امور نظامی در گفت: وگو با نشریه نیو عرب در این زمینه گفت: «عربستان سعودی با ریاکاری فراوان در تلاش جهت دستیابی به سامانه موشکی بسیار پیشرفته اس-۴۰۰ است.»

بر اساس این گزارش، عربستان، بحرین، امارات و مصر در ژوئن (خرداد) ۲۰۱۷ با متهم کردن قطر به حمایت از برخی گروه‌ها در سطح منطقه و روابط نزدیک با ایران، رابطه خود با این کشور را قطع کردند.

بعد از این ماجرا نیز عربستان و متحدان این کشور راه‌های هوایی، دریایی و زمینی به قطر را مسدود کرده و ۱۳ شرط برای رفع آن‌ها گذاشتند که این کشور تاکنون با قبول آن‌ها مخالفت کرده است.

قطر با رد اتهام‌های ریاض، همواره گفتگو‌های برابر برای خاتمه این بحران را خواستار شده است.

 

فارس

برچسب ها: قطر ، روسیه ، اس 400
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر