bazarnews

کد خبر: ۴۷۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
وزارت خارجه سوریه ضمن محکومیت حمله تروریستی سیستان و بلوچستان، تصریح کرد که این جنایت، بر ارتباط تنگاتنگ تروریسم تکفیری و نیروهای سلطه‌گر تحت رهبری آمریکا تأکید دارد.

وزارت خارجه سوریه حمله تروریستی به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را محکوم کرد.

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه گفته که به شدت این حمله تروریستی را که به شهادت و زخمی شدن شماری از نیروهای سپاه پاسداران منجر شد، محکوم می‌کند.

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از این منبع گزارش داد که این جنایت بزدلانه بار دیگر بر ارتباط تنگاتنگ تروریسم تکفیری و نیروهای سلطه‌گر و قلدری تأکید دارد که آمریکا رهبری آنان را بر عهده دارد.

دمشق اعلام کرد که هدف از این اقدام تروریستی، بر هم زدن ثبات ایران و منطقه در راستای خدمت‌رسانی به طرح صهیونیستی-آمریکایی است.

حزب‌الله لبنان هم در بیانیه‌ای بامداد امروز پنجشنبه به شدت حمله تروریستی به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جاده خاش-زاهدان را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: «حزب‌الله قویاً حمله تروریستی به جمعی از برداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها نفر منجر شد، محکوم می‌کند.»

حزب‌الله لبنان گفته است باندهای تروریستی که آمریکا، اسرائیل و متحدان آنها در منطقه ایجاد آنها را پنهان نمی‌کنند در این حمله انتحاری نقش داشته‌اند.

طبق این بیانیه، گروه‌های جنایتکار که از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران هراسان شده بودند به دنبال آن بودند که پاسخی آغشته به خون به آن بدهند.

حزب‌الله لبنان همزمانی این حمله با برگزاری کنفرانس تحت حمایت آمریکا در ورشو را نشان‌دهنده هماهنگ بودن دولت آمریکا با این گروه‌های قاتل و جنایتکار برای ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در ایران دانسته است.

در همین ارتباط، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در پیامی در توئیتر به برگزاری کنفرانس ورشو و همزمانی آن با حمله تروریستی سیستان و بلوچستان، واکنش نشان داد و گفت: «اینکه ایران درست در همان روز برگزاری سیرک ورشو هدف حمله تروریستی قرار می‌گیرد، تصادفی است؟ به خصوص وقتی که همتایان همان‌ تروریست‌ها از خیابان‌های ورشو برای آن جشن به پا می‌کنند و با ربات‌های توئیتر از آن حمایت می‌کنند. ظاهراً آمریکا همیشه اشتباهات یکسانی مرتکب می‌شود، اما انتظار دارد نتایج متفاوتی دریافت کند».

علاوه بر حزب الله، وزارت خارجه لبنان و پاکستان نیز این جنایت تروریستی را محکوم و با خانواده‌های قربانیان این حمله، ابراز همدردی کردند.

حمله انتحاری به اتوبوس حامل نیروهای مرزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان در روز چهارشنبه به شهادت دستکم ۲۷ نفر منجر شد.

فارس/

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر