bazarnews

کد خبر: ۵۰۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت:
زهرا سعیدی گفت:شیوه پرداخت یارانه با ارز ۴۲۰۰ تومانی بیشتر به سود واردکننده است.

گروه اقتصادکلان بازارنیوز: به گفته زهرا سعیدی مبارکه، علیرغم استفاده از ذخائر ارزی و اختصاص ارز ۴۲۰۰ توانی ما شاهد افزایش قیمت ها هستیم و بیشترین منفعت را از این وضعیت تولید کنندگان می برند. 

وی ضمن مخالفت با شیوه مستقیم پرداخت یارانه نقدی به خانوارها گفت: اگر یارانه ها مستقیم به مردم پرداخت شود امکان دارد مدیریت هزینه برای کالاهای اساسی در برخی از خانواده ها انجام نشود و این مبالغ در مسیرهای دیگر قرار گیرد که ما در کوتاه مدت شاهد ضعف جسمانی در برخی افراد خواهیم بود.

وی پیشنهاد داد: می توان با تغییر شیوه پرداخت یارانه مستقیم براین مشکل فائق آمد . به عنوان مثال مبالغ در نظر گرفته شده در قالب کارت های اعتباری که صرفا" برای خرید کالاهای اساسی اختصاص یابد و امکان نقد کردن و یا جابجایی وجوه وجود نداشته باشد.

زهرا سعیدی شرایط کنونی را جنگ اقتصادی نامید و گفت: در شرایط کنونی می بایست یک حرکت جهادی برای برون رفت مردم از مشکلات انجام داد. وی افزود: اگر ما در چرخه جلسات و صورتجلسات قرار بگیریم و مدیریت زمان نکنیم فشار بیشتری را بر وضعیت معیشتی مردم و بدنه اقتصاد وارد می کنیم. 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در شرایط اقتصادی کنونی باید ازهرگونه رفتار و تصمیمات سلیقه ای اجتناب کرد.

وی با ابراز تاسف از وضعیت مردم و انتظار در صف هانی طولانی برای دریافت کالاهای اساسی گفت: این رفتارها و واوضاع در شأن مردم ایران نیست واین وضعیت پیش آمده حاصل عدم هماهنگی بین وزارتخانه هاست.

زهرا سعیدی مبارکه گفت: انتظار میرود شخص رئیس جمهور هماهنگی های لازم را در بین تیم های اقتصادی و وزارتخانه های خود بعمل آورد.

وی در پایان گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با این شیوه توزیع یارانه موافق نیست و در صحن مجلس هم طرح کرده که یارانه ها باید در اختیار خود مردم قرار گیرد.

 

رادیو اقتصاد

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر