bazarnews

کد خبر: ۵۰۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
فرماندار کاشان از بازگشایی چشمه سلیمانیه پس از ۴۰سال خبر داد و گفت: گردشگران و مسافران داخلی وخارجی می توانند نوروز امسال از این چشمه تاریخی نیز دیدن کنند.

 علی اکبر مرتضایی قهرودی شامگاه چهار شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  خدمات و تمهیدات صورت گرفته جهت استقبال از  مسافران نوروزی در  شهرستان صورت گرفته است.

فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه کاشان با آمادگی کامل میزبان گردشگران است٬ گفت: بالغ بر250  مدرسه ،خانه مسافر،  حیسینه و زیارتگاه، کمپ گردشگری و پارک برای اسکان مسافراننوروزی در نظر گرفته شده است .

وی با تاکید بر اینکه که کاشان به جهت واقع شدن در کریدور شمال به جنوب کشور ظرفیتگردشگری بسیار دارد، افزود: برای رفاه حال گردشگران 11 پارکینگ با ظرفیت بیش از 10 هزار دستگاه خودرو در محدوده مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های دیدنی کاشان پیش بینی شده است.

مرتضایی همچنین از راه اندازی اینترنت رایگان در چند نقطه از شهر کاشان خبر داد و اذعان داشت:  برپایی 6 ایستگاه امنیت سلامت و افزایش گشت‌های نامحسوس پلیس در جاده‌های منتهی به کاشان با هدف سفر ایمن را از دیگر برنام‌ های ستاد خدمات هماهنگی سفر این شهرستان است.

وی با اشاره به کمبودهای این حوزه تصریح کرد: با توجه به مشکلات سال گذشته، زمان فعالیت مکان‌های تاریخی این شهرستان نیز در تعطیلات نوروزی امسال افزایش می یابد و علاقه مندان می توانند از ساعت 9 تا 19 و 30 دقیقه مراجعه داشته باشند تا فرصت بهتری برای بازدید مسافر ایجاد شود.

 فرماندار کاشان با اشاره به تشکیل صف‌های طولانی خرید بلیت مکان‌های تاریخی کاشان در سال های گذشته افزود: برای آسایش مسافران و گردشگران زمینه فروش بلیت الکترونیکی که پیش تر در سه استان کشور انجام می شد، در کاشان نیز فراهم شده است.

وی چاپ و توزیع نقشه گردشگری شهرستان، استقرار 40 راهنمای گردشگری در مکان‌های تاریخی و برپایی برنامه نوروزگاه با هدف معرفی مکان‌های تاریخی را از دیگر برنامه‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر کاشان برای تعطیلات نوروزی عنوان کرد.

  فرماندار کاشان گفت: افزون بر یک هزار و 700 اثر دارای ارزش تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی شده که 325 مورد تا کنون در فهرست آثار ملی و یک اثر در فهرست یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) به ثبت جهانی رسیده است که امیدواریم با معرفی آثار ملموس و ناملموس منطقه و  پتانسیل گردشگری سابقه پیشینه و فرهنگ غنی 7000 ساله منطقه را نشانگر باشد.

اقتصادآنلاین

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر