bazarnews

کد خبر: ۵۰۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
ما از یک خانواده‌ی متوسط آذربایجانی بودیم، ابوی بنده تولید کننده و صادر کننده فرش دستباف به اروپا بود مدتی در کشور‌های عربی برای صادرات فرش حضور داشتند و مدتی هم در ترکیه بودند.
اقتصاد کلان بازار نیوز: محمدرضا نعمت زاده وزیر سابق صنعت معدن و تجارت در گفتگو با برنامه اینترنتی بگما به شایعات درباره ثروتش پاسخ داد:

بستگی داره ثروت مادی باشد یا معنوی، الحمدالله خداوند لطف کرده آبرو داریم و این بزرگترین ثروت ماست، با دوستانی که کار کردیم همیشه به ما اعتماد داشتند این بزرگترین ثروت ماست. این همه صنعت پتروشیمی را نزدیک ۱۴، ۱۵ میلیارد دلار در پتروشیمی سرمایه گذاری کردیم . منابع را از بانک‌های خارج و مختصری هم از بانک‌های داخل تامین کردیم، صرفا با اعتمادسازی که کردیم اگر این‌ها را بعنوان ثروت تلقی کنیم، الحمدلله دارایی داریم، اخیرا جایی نوشته بود نعمت زاده ۱۱ پتروشیمی دارد ما گفتیم یکی هم رویش می گذاریم بشود ۱۲ تا مال شما، هرکجا پیدا کردید سهام پتروشیمی مال ماست مال کسی باشد که تهمت می زند.
اصل ۱۴۲ قانون اساسی وزرا را مکلف می‌کند در شروع و پایان کار گزارشی از دارایی‌های خود و همسر و اولاد را به رئیس قوه گزارش دهند. بنده ۴ نوبت زمان دولت سازندگی این کار را کردم یعنی دو نوبت ورود دو نوبت خروج و دو نوبت هم در زمان دولت یازدهم، همینجایی که هستیم (زعفرانیه) منزل پدری ما بود و تا سال ۵۷ اجاره نشین بودیم وقتی به خیل انقلابیون پیوستیم کار را رها کردیم و آمدیم منزل پدر ساکن شدیم. بعد هم پدرم خانه را برای ما بازسازی کردند حالا هم دفتر کارمان است. از محل فروش کارخانه‌ای که به ما ارث رسید زمینی خریدیم و در دوران بازنشستگی مقداری خودمان داشتیم و مقداری هم قرض کردیم و آنجا را برای سکونت ساختیم. اینجا دفتر کارمان شد، حالا که بازنشسته شده ام باز همینجا ساکن شده ایم. ما ثروتمند نیستیم. از یک خانواده‌ی متوسط آذربایجانی بودیم، جد بزرگ ما تفنگدار ستارخان بود، اما تاجر هم بود، در یک خانواده مذهبی بزرگ شدیم. متوسط، اما همه بازاری بودند و تجارت داشتند، ابوی بنده تولید کننده  و صادر کننده فرش دستباف به اروپا بودند .
مدتی در کشور‌های عربی برای صادرات فرش حضور داشتند و مدتی هم در ترکیه بودند بنابراین دنیا دیده بودند، اما در جهت تولید داخلی و صادرات کار کردند، بعد هم رفتند سراغ صنایع و بعد از فارغ التحصیلی در همان صنایع مشغول شدیم و کار کردیم و حقوق می‌گرفتیم، هرآنچه که بنده دارم که بسیار بسیار نازل هست از ارثیه پدر و مادرم است.
جالب است عرض کنم چند روز پیش در یکی از رسانه‌های خارجی دیدم که تاریخ کبریت ایران را توضیح میداد که بیش از صدسال شده، بنده در کبریت ممتاز ارث سه نسل را دارم ۵، ۶ سهم به ما رسیده مادرمان از پدرش ارث برده و به ما از مادرمان ارث رسیده، اما نه سودی دارد نه چیزی از رده خارج شده. این کارخانه صد سال پیش بعنوان اولین کارخانه صنعتی کبریت سازی توسط یکی از اقوام مادرم ایجاد شده، اگر کسی بگوید نعمت زاده سهم دارد آنجا دارم، اما صد دینار نمی‌ارزد، این ثروت‌هایی که به ما منتسب میکنند هزار میلیارد و این‌ها کذب است. حتی یکی از من پرسید که می‌گویند، خودت گفتی گفتم این دروغ بالای دروغ است، ما چندبار هم تکذیب کردیم و اگر داشتیم می‌گفتیم.
 
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر