bazarnews

کد خبر: ۵۴۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
آقای نجفی چه اسراری از زندگی شخصی خود داشته که از افشای آن‌ها می‌ترسیده است. آیا این اسرار مربوط به ارتباطات گسترده آقای نجفی خارج از چارچوب‌های اخلاقی بوده است که منجر به نگرانی وی از بابت انتشار شده است؟

«از نجفی قدیس نسازید. یک‌بار ساختید، او را به این روز انداختید. دوباره نسازید. دوباره نگویید که پرچم مبارزه با فساد برداشته‌بود. او غرق شده بود. «واذا قیل لهم لاتفسدوا فی الارض قالوا انما نحن مصلحون» و هنگامی که به آنان گفته شود: در زمین فساد نکنید، می‌گویند ما فقط اصلاح‌کننده‌ایم. اصلاح‌طلبانی که از روابط نجفی اطلاع داشتند و موقع شهردارشدنش پنهان‌کاری کردند، پاسخگو باشند.»

مطالبی که در خطوط بالا خواندید مربوط به توییت‌های آقای اکبر منتجبی، معاون سردبیر روزنامه سازندگی است که در روز هشتم خرداد منتشر شده‌اند. مطالبی که از سوی این فعال رسانه‌ای اصلاح‌طلب منتشر شده به مذاق بسیاری از دیگر اصلاح‌طلبان خوش نیامده چرا که به روشنی از مشکلی گفته که سابقه آن در آقای محمدعلی نجفی به مدت‌ها قبل بازمی‌گردد. 
آقای محمدعلی نجفی که از شهریور سال ۹۶ و با وجود مخالفت نهاد‌های امنیتی از یک‌سو و سفارش‌های برخی چهره‌های مطرح اصلاح‌طلب از سوی دیگر، سکان اداره پایتخت را در دست گرفت مواردی را در پرونده خود داشته که گویا اصلاح‌طلبان نخواستند به آن‌ها توجه کنند.

گفته می‌شود سابقه آشنایی آقای محمدعلی نجفی با میترا استاد به زمانی بازمی‌گردد که خانم استاد در کسوت نامزد شورای شهر اسلام‌شهر و در جلسه حزب کارگزاران سازندگی با آقای محمدعلی نجفی آشنا شد. نخستین ارتباط این دو منجر به آشنایی دوطرفه و ارتباطات غیرکاری شد. ضمن اینکه در روز‌های گذشته و پس از ارتکاب جرم از سوی محمدعلی نجفی نیز خبری در ارتباط با مراجعه یک فرد آگاه از زندگی میترا استاد به پلیس منتشر شد، اما در ادامه اخبار جدیدی اعلام نشد. 
این در حالی است که ارتباط آقای محمدعلی نجفی با خانم میترا استاد در زمانی که وی به سمت شهرداری تهران نیز رسید، ادامه داشت. در این زمان برخی اصلاح‌طلبان و نیز اعضای شورای شهر از فعالیت‌ها و اقدامات حاشیه‌ساز آقای نجفی خبر داشتند، اما اقدامی برای جلوگیری از تداوم این فعالیت‌ها انجام ندادند.

چنین رفتار‌ها و اقداماتی است که منجر شده تا فردی مانند آقای اکبرمنتجبی در توییت‌های روز‌های اخیر خود به‌طور مستقیم اطرافیان محمدعلی نجفی را نشانه گرفته و بگوید که او (نجفی) در فساد غرق شده بود. از دیگر نکاتی که در طول دوره شهرداری آقای محمدعلی نجفی خبرساز شد و حالا بعد از گذشت بیش از یک‌سال می‌توان علت آن‌را متوجه شد به غیبت‌های مساله‌دار نجفی در زمان زلزله تهران یا بارش شدید برف مربوط است که گفته می‌شود در آن دوره وی در ویلای دماوند و سفر به کیش و حتی انجام تزریق بوتاکس به سر می‌برده است. 
اما آقای نجفی پس از بازداشت خود درباره چرایی قتل همسر دومش گفته است که استاد تهدید به نابودکردن زندگی نجفی و افشای راز‌های وی کرده بود. حالا این سوال مطرح است که آقای نجفی چه اسراری از زندگی شخصی خود داشته که از افشای آن‌ها می‌ترسیده است. آیا این اسرار مربوط به ارتباطات گسترده آقای نجفی خارج از چارچوب‌های اخلاقی بوده است که منجر به نگرانی وی از بابت انتشار شده است؟ 
اصلاح‌طلبان در روز‌های گذشته بعد از این جنایت به‌طرز گسترده‌ای در کسوت حمایت از محمدعلی نجفی برآمده‌اند و حتی شعار‌های خود در حمایت از زنان را هم فراموش کرده‌اند. البته آن‌ها به قدری برای سرپوش گذاشتن بر رفتار‌های غیراخلاقی نجفی آشفته شده‌اند که در نهایت آقای حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی نیز در این‌باره هشدار داده و خواسته تا به تشتت‌ها پایان دهند. از سوی دیگر برادر میترا استاد که نامش در فهرست کارمندان شهرداری تهران دیده می‌شود در روز‌های اخیر در صفحه اینستاگرام خود از تقاضای اولیای دم مقتول خبر داده و نوشته است: «پدر، مادر و خواهرزاده‌ام (مهیار) تقاضای قصاص دارند. در ضمن مهیار ۱۶ ساله است و می‌تواند، ولی دم باشد. تابع قانون هستیم و منتظر رأی صادره می‌مانیم.»

 

صبح نو

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر