bazarnews

کد خبر: ۵۴۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
وزیر خارجه روسیه معتقد است که آمریکا تلاش می‌کند تا نظم جهانی کنونی را ناعادلانه نشان داده و نظامی مطابق با خواسته و قواعد مورد نظر خود، بر اساس «قانون جنگل» و اینکه «هر کسی قوی‌تر است، حق با اوست» بوجود آورد.

وزیر خارجه روسیه معتقد است که آمریکا تلاش می‌کند تا نظم جهانی کنونی را ناعادلانه نشان داده و نظامی مطابق با خواسته و قواعد مورد نظر خود، بر اساس «قانون جنگل» و اینکه «هر کسی قوی‌تر است، حق با اوست» بوجود آورد.

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در مقاله‌ای که برای نشریه «حیات بین‌المللی» نوشته و امروز، سه‌شنبه، منتشر گردید، چنین ابراز عقیده کرده که ایالات متحده آمریکا سعی دارد نظم جهانی بر اساس «قانون جنگل» و اینکه «هر کسی قوی‌تر است، حق با اوست» بوجود آورد.

به نوشته لاوروف، در حال حاضر سیاستمداران آمریکایی و ارباب رسانه‌ای این کشور سعی می‌کنند تا افکارعمومی جهانی را وادار کنند در عادلانه بودن نظم نوین جهانی که نظام تک قطبی را رد کرده، تردید بوجود بیاورند، در حالیکه این مسئله در پایان جنگ جهانی و در منشور سازمان ملل مورد تایید قرار گرفته است.

وزیر امور خارجه روسیه یادآور شده است: «در حال حاضر ایالات متحده خط مشی مشخصی را در جهت از بین بردن سیستم حقوقی بین المللی موجود و جایگزین کردن آن با نظمی بر اساس قواعد مورد نظر واشنگتن در پیش گرفته است. آن‌ها مایل هستند تا این نظم جدید بر اساس اصل "هر کس قوی‌تر است، حق با اوست"، یعنی همان قانون حاکم بر جنگل شکل بگیرد.»

لاوروف افزود: «این تلاش بطور کلی در میان کشور‌های غرب دیده می‌شود، ولی در وهله نخست و بیش از همه به اقدامات ایالات متحده مربوط می‌شود که سعی دارد تا جلوه‌ای نظامی، خشن و تهاجمی از روسیه به جهانیان نشان دهد. این در حالی است که بخش اعظم تاریخ آمریکا شامل جنگ‌های بی پایان و اشغالگری و غارت است.

وزیر خارجه روسیه همچنین یادآور شد که کشور‌های غربی تلاش می‌کنند تا نتیجه جنگ جهانی دوم را تحریف کنند و در همین راستا هم کشور‌های اروپایی تاکنون از قبول پیشنهاد ابتکاری روسیه درباره تصویب قطعنامه‌ای از سوی مجمع عمومی سازمان ملل درباره غیرقابل قبول بودن «قهرمان نمایی نازیسم» خودداری می‌کنند.

به نوشته لاوروف، علاوه بر این، در غرب اصلاً رضایت ندارند که نقش پررنگ ملت شوروی در پیروزی بر فاشیسم در جنگ جهانی دوم مورد توجه جامعه جهانی قرار بگیرد و در همین رابطه بار‌ها از مسکو خواسته‌اند تا از برگزاری جشن‌های باشکوه "روز پیروزی" در روسیه صرف‌نظر کند.

 

تسنیم

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر