bazarnews

کد خبر: ۵۴۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی: وقتی در زمان جنگ، قطعنامه صادر شد، بلافاصله و در صبح روز بعد قیمت طلا به شدت کاهش پیدا کرد و یک سوم شد. اگر ما شاهد مذاکراتی باشیم که به نتایج ملموسی برسد، قطعا شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز، درباره تاثیر روابط دیپلماتیک اخیر و همچنین خبر حضور نخست وزیر ژاپن برای میانجیگیری بین ایران و امریکا بر روند کاهشی قیمت دلار در روز‌های اخیر گفت: حضور افرادی مثل آقای آبه، همانطور که خودشان هم اعلام کردند برای میانجی گری بین ایران و امریکاست و تاثیر روانی زیادی می‌تواند داشته باشد. البته این روند کاهش قیمت ارز قبل از این دیدار‌های اخیر وزارت خارجه و بحث حضور آبه در تهران شروع شد، ولی همین‌ها می‌توانند تاثیر گذار باشند. اگر واقعیت را بخواهید من به بازار و اقتصاد ایران خوشبین نیستم به همین جهت ممکن است دست‌هایی باشد که در بالا و پایین بردن نرخ ارز دخیل باشند.

کشور در مخمصه قرار دارد

نماینده تهران در جواب این سوال که مذاکره با امریکا چقدر می‌تواند روی اقتصاد تاثیر بگذارد، گفت: می‌دانید که وقتی جنگ خاتمه پیدا کرد و شب، قطعنامه صادر شد، بلافاصله و در صبح روز بعد قیمت طلا به شدت کاهش پیدا کرد و یک سوم شد. اگر ما شاهد مذاکراتی باشیم که به نتایج ملموسی برسد، قطعا شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود. این دیگر تاثیر روانی نیست تاثیر واقعیست. مملکت در مخمصه قرار دارد، اما در آن صورت راه برون رفت پیدا می‌شود.

تحرکات اخیر ربطی به انتخابات ندارد

سلحشوری درباره این شائبه که تحرکات اقتصادی اخیر دولت به دلیل آمادگی برای موفقیت در انتخابات آتی است، اظهار داشت: الان این تحرکات ربطی به انتخابات مجلس ندارد. یعنی دولت دارد چنین تحرکاتی انجام می‌دهد که اوضاع را در دست بگیرد؟ به نظرم دولت آنقدر بد عمل کرده که با چنین کار‌هایی نمی‌شود درستش کرد.

وی افزود: البته شاید هم بی تاثیر نباشد. مردم کشور ما در بزنگاه‌ها انتخابشان را انجام می‌دهند، اگر این تحرکات به صورت یک روند باشد، یعنی مقطعی نباشد، می‌تواند برای انتخابات امیدوارکننده باشد، ولی منم فکر نمی‌کنم اگر تلاشی قرار باشد برای اوضاع کشور صورت بگیرد هدف انتخابات باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد:دولت برای این که مشروعیت و مقبولیت خودش را حفظ کند نیاز به تلاش دارد. در ماه‌های گذشته دیدیم که سطح امید و اعتماد کاهش شدیدی پیدا کرده بود، پس طبیعی است که دولت می‌خواهد برای افزایش اعتماد مردم و تلاش برای به وجود آوردن امید در بین مردم کار‌هایی انجام دهد.

قیمت واقعی دلار ۸ هزارتومان است

نماینده مردم تهران درباره احتمال کاهش بیشتر قیمت دلار گفت: من فکر می‌کنم از نظر منطقی و قیمت واقعی دلار جا دارد که پایین بیاید، چون حداکثر قیمت دلار باید ۸ هزارتومان باشد.
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر