bazarnews

کد خبر: ۵۴۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
ترکیب کامل اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در سال پایانی دوره دهم پارلمان مشخص شد.

رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در سال پایانی دوره دهم پارلمان با رأی اکثریت اعضای کمیسیون انتخاب شدند.

 

ترکیب جدید رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس به شرح زیر است:

**کمیسیون اجتماعی:

نام و خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
عبدالرضا عزیزی رئیس مستقلان ولایی
علی ساری نایب رئیس اول امید(اصلاح‌طلبان)
محمد وحدتی نایب رئیس دوم مستقلان ولایی
ناهید تاج‌الدین دبیر اول امید(اصلاح‌طلبان)
روح‌الله بابایی‌صالح دبیر دوم امید اصلاح‌طلبان)
جلیل مختار  سخنگو نمایندگان ولایی

**کمیسیون بهداشت و درمان:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
علی نوبخت رئیس  امید(اصلاح‌طلبان)
محمدحسین قربانی نایب رئیس اول نمایندگان ولایی
سیدمرتضی خاتمی نایب رئیس دوم نمایندگان ولایی
منوچهر جمالی دبیر اول نمایندگان ولایی
احمد حمزه دبیر دوم امید(اصلاح‌طلبان)
اکبر ترکی سخنگو نمایندگان ولایی

**کمیسیون صنایع و معادن:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
عزیز اکبریان رئیس  نمایندگان ولایی
فریدون احمدی نایب رئیس اول نمایندگان ولایی
رضا علیزاده نایب رئیس دوم نمایندگان ولایی
عبدالله رضیان دبیر اول نمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا دبیر دوم نمایندگان ولایی
سعید باستانی سخنگو مستقلان ولایی

**کمیسیون انرژی:

نام و نام خانوادگی سِمَت در کمیسیون گرایش فراکسیونی 
فریدون حسنوند رئیس  نمایندگان ولایی
حسین امیری‌خامکانی نایب رئیس اول امید(اصلاح‌طلبان)
عدل هاشمی‌پور نایب رئیس دوم مستقلان ولایی
حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری دبیر اول امید(اصلاح‌طلبان)
کوروش کرم‌پور  دبیر دوم مستقلان‌ولایی
سکینه الماسی سخنگو امید(اصلاح‌طلبان)

**کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
غلامرضا تاجگردون رئیس  امید(اصلاح‌طلبان)
جهانبخش محبی‌نیا نایب رئیس اول مستقلان ولایی
هادی قوامی نایب رئیس دوم نمایندگان ولایی
علی قربانی دبیر اول امید(اصلاح‌طلبان)
محسن بیگلری دبیر دوم نمایندگان ولایی
محمد خدابخشی سخنگو مستقلان ولایی

**کمیسیون عمران:

نام و نام خانوادگی سمت در فراکسیون گرایش فراکسیونی
محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس  نمایندگان ولایی
سیداحسن علوی نایب رئیس اول نمایندگان ولایی
ابوالفضل موسوی‌بیوکی نایب رئیس دوم امید(اصلاح‌طلبان)
علیم یارمحمدی دبیر اول امید(اصلاح‌طلبان)
حسین نیازآذری دبیر اول نمایندگان ولایی
صدیف بدری سخنگو نمایندگان ولایی

**آموزش و تحقیقات:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
محمدمهدی زاهدی رئیس  نمایندگان ولایی
محمود نگهبان سلامی نایب رئیس اول نمایندگان ولایی
قاسم احمدی‌لاشکی نایب رئیس دوم نمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی دبیر اول نمایندگان ولایی
فریده اولادقباد دبیر دوم امید(اصلاح‌طلبان)
سیدحمایت میرزاده سخنگو امید(اصلاح‌طلبان)

**کمیسیون اقتصادی:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
الیاس حضرتی رئیس  امید(اصلاح‌طلبان)
احمد انارکی‌محمدی نایب رئیس اول امید(اصلاح‌طلبان)
عامر کعبی نایب رئیس دوم نمایندگان ولایی
سیدتقی کبیری دبیر اول نمایندگان ولایی
علی اسماعیلی دبیر دوم مستقلان ولایی
سیدحسن حسینی‌شاهرودی سخنگو نمایندگان ولایی

**کمیسیون فرهنگی:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
جمشید جعفرپور رئیس  نمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام احمد سالک نایب رئیس اول نمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد نایب رئیس دوم نمایندگان ولایی
حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه دبیر اول نمایندگان ولایی
علیرضا ابراهیمی دبیر دوم امید(اصلاح‌طلبان)
فاطمه ذوالقدر سخنگو امید(اصلاح‌طلبان)

**کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
احمدعلی کیخا رئیس  نمایندگان ولایی
عباس پاپی‌زاده نایب رئیس اول نمایندگان ولایی
رضا کریمی نایب رئیس دوم امید(اصلاح‌طلبان)
علی‌محمد شاعری دبیر اول نمایندگان ولایی
علی اکبری(نماینده شیراز) دبیر دوم امید(اصلاح‌طلبان)
علی ابراهیمی سخنگو مستقلان ولایی

**شوراها و امور داخلی کشور:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
محمدجواد کولیوند رئیس  نمایندگان ولایی
بیت‌الله عبداللهی نایب رئیس اول مستقلان ولایی
علی کاظمی نایب رئیس دوم مستقلان ولایی
پروانه مافی دبیر اول امید(اصلاح‌طلبان)
سهراب گیلانی دبیر دوم نمایندگان ولایی
اصغر سلیمی سخنگو نمایندگان ولایی

**حقوقی و قضایی:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
الهیار ملکشاهی رئیس  نمایندگان ولایی
محمد کاظمی نایب رئیس اول نمایندگان ولایی
یحیی کمالی‌پور نایب رئیس دوم امید(اصلاح‌طلبان)
حسین رضازاده دبیر اول نمایندگان ولایی
جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی دبیر دوم امید(اصلاح‌طلبان)
حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگو نمایندگان ولایی

تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس:

نام و نام خانوادگی سمت در کمیسیون گرایش فراکسیونی
غلامرضا کاتب  رئیس  مستقلان ولایی
عباس پاپی‌‌زاده نایب رئیس اول نمایندگان ولایی
مهرداد لاهوتی نایب رئیس دوم مستقلان ولایی
محمد عزیزی  دبیر اول مستقلان ولایی
علی اکبری(نماینده شیراز) دبیر دوم امید(اصلاح‌طلبان)
عزت‌الله یوسفیان‌ملا سخنگو مستقلان ولایی

اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های امنیت ملی و اصل نود هنوز تعیین نشده‌اند، به طوری که تعیین رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شده و طبق آیین‌نامه داخلی مجلس نیز، رئیس کمیسیون اصل نود می‌بایست با پیشنهاد اعضای کمیسیون به هیئت‌رئیسه و رأی اکثریت نمایندگان مجلس در صحن پارلمان انتخاب شود.

 

تسنیم

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر