bazarnews

کد خبر: ۵۵۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۲
توضیخات ارائه شده در خصوص نوسان قیمت سهام از سوی شرکت کمک فنر ایندامین حاکی از آن است که افزایش قیمت در نماد این شرکت صرفا ناشی از افزایش تقاضا در بازار بوده و تا کنون هیچ تغییر با اهمیتی در عملکرد شرکت رخ نداده است.

نماد معاملاتی شرکت کمک فنر ایندامین که در بازار دوم بورس تهران با نماد «خکمک» معامله می‌شود از جمله نمادهایی است که در روزهای گذشته نوسان قیمت قابل توجهی را شاهد بوده است. با نگاهی به معاملات  نماد این شرکت می‌توان دریافت که از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت هر سهم خکمک بیش از دو برابر شده است به طوری که از اواخر فروردین تاکنون بهای هر سهم این شرکت از حدود ۱۷۵ تومان به ۴۸۰ تومان در تاریخ بیست و یکم خرداد رسیده است.

همین امر سبب شد تا در این روز شرکت کمک فنر ایندامین که وابسته به سایپا است با استناد ماده ۱۷ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شود.

بر این اساس شرکت اعلام کرده است که با توجه به عدم طرح سوال در سامانه تدان، تاکید می‌کند که تا تاریخ گزارشگری قبلی یعنی صورت های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ هیچگونه تغییر با اهمیتی در روند فعالیت شرکت رخ نداده است. از این رو شرایط مالی شرکت بدون تغییر بوده و رشد قیمت رخداد عمدتاً ناشی از افزایش تقاضا در نماد خکمک و تاثیر پذیرفته از جو کلی بازار است.

گفتنی است، پس از ارائه این شفاف سازی نماد معاملاتی  یاد شده در بورس تهران بازگشایی شد و با افزایش عرضه در این نماد از همان دقایق ابتدایی معاملات به کف مجاز قیمت‌ روزانه یعنی ۴۶۶ تومان رسید.

 

اقتصادانلاین

برچسب ها: بورس ، خکمک ، اقتصاد
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر