bazarnews

کد خبر: ۵۵۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
نتیجه بررسی‌های جدید محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می‌دهد همه انسان‌ها دارای یک ابر آلودگی شخصی هستند که بر روی کیفیت هوای داخل منزل و دیگر مناطق سربسته تاثیر می‌گذارد.

نتیجه بررسی های جدید محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد همه انسان ها دارای یک ابر آلودگی شخصی هستند که بر روی کیفیت هوای داخل منزل و دیگر مناطق سربسته تاثیر می گذارد. بر اساس پژوهش یادشده عرق و چربیپوست بدن و نیز لباس ها در واکنش با اوزون موجود در هوا مجموعه ای از مواد فرار و نیمه فرار را تولید می کنند.

اگر چه اوزون در مجموع گازی با تاثیرات مثبت محسوب می شود، اما این امر تنها زمانی رخ می دهد که اوزون درلایه فوقانی استراتوسفر جو زمین حضور داشته باشد تا از انسانها در برابر تشعشعات خورشیدی حفاظت کند. وجود مقدار زیادی از اوزون در نزدیکی سطح زمینبرای سلامت انسان مضر است و می تواند موجب ابتلای انسان به آسم یا دیگر بیماریهای خطرناک شود.

مقدار اوزون موجود در هوای شهرهای مختلف از 5 تا 25 واحد به ازای هر یک میلیارد واحد هوا در نوسان است. مدل سازی های رایانه ای نشان می دهد ترکیب این گاز با اسیدهای چرب، عرق و چربی بدن انسان در محیط های دربسته به تولید کربونیل ها و برخی مواد مضر دیگر می انجامد که می توانند بر روی سلامت پوست و ریه ها تاثیر منفی بگذارند. لذا ضروری است افراد با رعایت نظافت شخصی و پوشیده نگهداشتن بدن خود در محیط های دربسته از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

اقتصادآنلاین

برچسب ها: آلودگی ، تعرق ، بازارنیوز
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر